ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" провів опитування жителів села Підгірці на Київщині щодо планів влади з розробки нового Генплану

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' провів опитування жителів села Підгірці на Київщині щодо планів влади з розробки нового Генплану

Активісти "Стоп корупції" провели опитування серед жителів села Підгірці на Київщині щодо оцінки роботи місцевої влади та планів керманичів змінити село відповідно до нового Генплану, який ухвалили в обхід і без відома громади.

Подробиці спілкування з місцевими жителями повідомили активісти "Стоп корупції".

"Підсумки сьогоднішнього опитування в с. Підгірці, щодо практики проведення громадських слухань!

Нами будо опитано близько 30 місцевих жителів! З них лише 6 осіб позитивно ставляться до Генерального плану села і підтвердили, що брали участь в його обговоренні! Інша частина (основна) опитаних оцінили ініціативу зі зміни обличчя села негативно. Люди зазначили, що не брали участі в його обговоренні та негативно оцінюють плани щодо будівництва нового житлового комплексу, оскільки це передусім, на їхню думку, завдасть непоправної шкоди для навколишнього середовища через викид каналізаційних строків! Люди проти будівництва і не хочуть, щоб село перетворили мегаполіс!

Загальна оцінка відкритості місцевої влади та рівня довіри до її дій, за результатами нашого опитування, становить 5,4 за шкалою від (0-10)", – зазначають активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, за даними "СтопКору", у селі Підгірці Київської області сільська рада провела фейкові громадські слухання щодо розробки нового генплану. За даними журналістів "СтопКору", переважна частина селян не має жодного уявлення про нове обличчя Підгірців та подальшу долю скандального полігону твердих побутових відходів. Подробиці нагадала журналістка "СтопКору" Наталя Полинкова.

"Ми разом із колегами з "Укрінформу" навідались до сільського голови Підгірців Сергія Кравченка, щоб з'ясувати, чим закінчились так звані громадські слухання, які у селі провели, на нашу думку, формально.

Раніше активісти "СтопКору" провели опитування і з'ясували, що 80% жителів навіть нічого не знали про ці слухання. Виявляється, сільська рада повідомила на сайті, що мешканці можуть звертатись до сільради й у спеціальному журналі записувати свою думку. Цей журнал був схований від очей людей.

Журналісти попросили надати їм журнал, на що Кравченко відповів, що журнал у сільраді відсутній – його передали розробнику плану. Натомість, за свідченнями селян, в обговоренні у такий спосіб взяли участь аж 17 мешканців. Активісти "СтопКору" запропонували допомогти голові села зібрати мешканців для відкритого обговорення, якщо він це зробити не в змозі.

Багато питань стосувалось планів будівництва на території села сміттєпереробного заводу. Голова села не зміг розповісти, якою має бути технологія переробки, хто є автором ідеї будівництва такого заводу, хто є потенційним інвестором та як узгоджується планова рекультивація полігону (засипка його землею) з використанням накопиченого сміття для заводу.

Ймовірно, засипане сміттєзвалище мають знову розкопувати? Кравченко публічно виступає за закриття сміттєзвалища. Утім на останній сесії сільради тиждень тому були представлені розроблені вимоги для майбутнього інвестора. Йшлося, зокрема, про використання сміття, що завозять (нового) + 25% перероблення старого сміття. За що саме агітує голова села – за закриття сміттєзвалища або сміттєпереробний завод, який потребує нового сміття, так і залишилось незрозумілим.

Також з'ясували, що напередодні у державне свято й офіційний вихідний Підгірцівська сільська Рада оголосила тендер на будівництво сміттєпереробного заводу в Підгірцях.

Принагідно журналісти поцікавились, звідки у батька голови села, теж депутата, 9 земельних ділянок, а у дружини голови села – 2,5 млн грн", – розповіла журналістка "СтопКору" Наталя Полинкова.

Журналісти кількох видань проводять масштабне журналістське розслідування щодо ситуації з полігоном твердих побутових відходів номер 5 (Підгірці). За планом, затвердженим КМДА, його мають поступово закрити та рекультивувати до кінця 2018 року.

''СтопКор'' провів опитування жителів села Підгірці на Київщині щодо планів влади з розробки нового Генплану
''СтопКор'' провів опитування жителів села Підгірці на Київщині щодо планів влади з розробки нового Генплану

Другие новости