ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" слідкував за акцією протесту портовиків з Миколаєва та Чорноморська проти нового керівництва портів

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' слідкував за акцією протесту портовиків з Миколаєва та Чорноморська проти нового керівництва портів

Працівники Миколаївського та Чорноморського портів організували та провели спільну акцію протесту під Будинком уряду. Мітингувальники вимагали від Кабміну кадрових змін в адміністрації портів та відставки міністра Інфраструктури Омеляна. Подробиці з урядового кварталу повідомила журналістка "СтопКору" Анастасія Глуцька.

"Портовики з Миколаєва та Чорноморська виступають проти нової адміністрації портів. Людей масово звільняють за надуманими причинами. За останні 3-4 місяці з роботи витурили 100 людей, решті погрожують звільненням. Причин не пояснюють, просто викликають до кабінету дирекції та змушують писати заяву за власним бажанням.

Мітингувальники звернулись із закликом до прем'єр-міністра Гройсмана розібратись у патовій ситуації, яка склалась на стратегічно важливих підприємствах, а також вимагали відставки профільного міністра Омельяна, який, на переконання мітингувальників, не зважає на численні звернення трудового колективу портів", – розповіла журналістка.

Додамо, за словами працівників, керівник Миколаївського порту Віктор Козонак за спинами робітників цинічно підписав договори з чотирма компаніями, які не мають вантажопотоку, особового складу та матеріально-технічної бази. Через це було звільнено понад 100 професіоналів своєї справи, а на їхні місця прийшли "потрібні" Козонаку люди, завдяки яким він має намір провертати у Миколаївському морському порту свої корупційні схеми.

За словами активістів профспілкової організації підприємства, тільки отримавши повноваження, новий керівник порту Віктор Козонак почав свою діяльність зі звільнення людей та позбавлення їх роботи. У своєму зверненні до Міністерства інфраструктури та Адміністрації морських портів України працівники пишуть: "Останнім часом у Миколаївському морському порту склалася ситуація, коли нинішнє керівництво призначило на керівні посади людей, які жодного дня не працювали в порту, і фактично у філії вкоренилася практика "смотрящих".

Багатотисячний колектив порту обурений звільненням професіоналів, які працювали багато років і знають свою роботу, а нові кадрові призначення – це близько 70 непрофесіоналів портової галузі. Миколаївський морський порт руйнується. На сьогодні 50 звільнених кадрових портовиків уже звернулися до суду щодо захисту своїх трудових прав".

Працівники Миколаївського порту оголосили про безстрокову акцію протесту та звернулися до Прем’єр-міністра та Президента України із закликом допомогти їм розблокувати роботу підприємства.

Сам Віктор Козонак заявляє про те, що підписання договору дозволило припинити монополію приватних підприємств, які працюють у Миколаївському морському порту, та повернути державі право вести стивідорну діяльність й отримувати прибуток.

Відзначимо, що з початку 2014 року робітникам Миколаївського морського порту вдалося вивести своє підприємство з кризи та налагодити стабільну роботу.

Так, за чотири місяці поточного року в порту встигли обробити понад 10,2 мільйона різних вантажів.

Збереження позитивної тенденції дозволить Миколаївському торговельному порту поставити новий абсолютний рекорд України з вантажообігу вже до кінця 2017 року.

За даними Адміністрації морських портів України, три з половиною роки знадобилося адміністрації Миколаївського морського порту для того, щоб прийняти й обробити 3,5 мільйони тонн зернових вантажів, понад 2 млн тонн металопродукції, а також 1,6 млн тонн вугілля.

Нині Миколаївський морський торговельний порт увійшов до трійки лідерів серед портів України з перевалки зернових культур і тільки за три місяці 2017-го збільшив обсяг вантажообігу на 25% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Підприємство є стратегічно важливим для економіки України та входить до п'ятірки найбільших портів країни.

''СтопКор'' слідкував за акцією протесту портовиків з Миколаєва та Чорноморська проти нового керівництва портів
''СтопКор'' слідкував за акцією протесту портовиків з Миколаєва та Чорноморська проти нового керівництва портів
''СтопКор'' слідкував за акцією протесту портовиків з Миколаєва та Чорноморська проти нового керівництва портів
''СтопКор'' слідкував за акцією протесту портовиків з Миколаєва та Чорноморська проти нового керівництва портів

Другие новости