ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" слідкував за акцією жителів Пирогова проти сміттєпереробного заводу

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' слідкував за акцією жителів Пирогова проти сміттєпереробного заводу

Громада селища Пирогова у Голосіївському районі Києва виступає проти діяльності сміттєпереробного заводу по сусідству із житловою забудовою. Люди наполягають на поверненні земельної ділянки, яку використовує компанія "Грінко", територіальній громаді.

Про це жителі Пирогова повідомили під час зборів, за перебігом яких слідував "СтопКор".

"Люди ініціювали збори з метою зупинити та завадити будівництву сміттєпереробного заводу. Жителі наполягають на тому, що земля, яку хоче використати компанія "Грінко", що перебуває під слідством, має бути повернута у власність громаді.

Ще у 2011 році прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження проти технічного директора компанії "Грінко-Центр" (Київ) через підозру у службовій халатності, яка призвела до забруднення 800 тоннами побутових відходів 5 земельних ділянок по вулиці Червонознаменній, 94, а у столиці", – передали настрої місцевих активісти "Стоп корупції", які слідкували за зборами.

Представники проекту поспілкувались з активістами, обмінялись контактами.

Нагадаємо, активісти "Стоп корупції" почали громадський моніторинг сміттєвих полігонів на території Київської області. За даними представників проекту, точок у пристоличному регіоні 7.

"Ми плануємо перевірити діяльність сміттєзвалищ на території Київської області. За нашою інформацією, більшість точок працює неофіційно, без відповідних дозвільних документів. Ми уже навідались на полігон твердих відходів у селі Рожківка Броварського району. Представники ТОВ "Десна-2", яке веде діяльність на цій території, не змогли надати нам жодних офіційних дозволів на роботу, на місці не було навіть копій документів. Ми викликали правоохоронців і написали заяву, у якій звернулись із вимогою підтвердити законність роботи сміттєзвалища. Представники точки запевнили, що вони в процесі переліцензування, тому на об'єкті та немає документів", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.

На черзі перевірка ще кількох сміттєвих полігонів в області.

Нагадаємо, журналісти "СтопКору" дізнались, як держпідприємство "Укрекоресурс" підняло гроші на так званому утилізаційному зборі. Оплата послуги з компаній-виробників мала йти на будівництво сортувальної лінії, яку так і не запустили. Автор розслідування Артем Лагутенко показав, що відбувається у сфері утилізації та перероблення сміття в Україні, журналіст побував на сортувальному заводі, поспілкувався із приватними фірмами з перероблення непотребу, дізнався, які законодавчі ініціативи потрібні для цивілізованого виходу України зі сміттєвого колапсу, аби не перетворитись на суцільне сміттєзвалище, і скільки утилізація продуктів життєдіяльності може коштувати українцям.

Другие новости