Апеляційний суд міста Києва змінив запобіжний захід Олександру Горбаню та Олексію Шемотюку, яких поліція підозрює у спробі спалити Десятинний монастир Української церкви Московського патріархату, та відпустив їх на поруки. Про це із зали суду повідомляють журналісти «СтопКору», які слідкували за справою.
«На розгляд апеляції підтримати архітекторів сьогодні прийшла велика кількість активістів, 10 народних депутатів, які взяли чоловіків на поруки та навіть бійці зони АТО. З самими підозрюваними суд підтримував зв'язок через відеоконференцію. Прокурор зазначив, що не заперечує проти клопотання адвокатів про звільнення архітекторів з-під варти та взяття на поруки народними депутатами», – розповіли журналісти «Стоп корупції».
Загалом, про взяття на поруки двох архітекторів просили десятеро депутатів, зокрема, Ігор Луценко, Павло Кишкар, Оксана Корчинська, Андрій Іллєнко, Олег Барна. Окрім депутатів, про готовність взяти на поруки заявляли художники й куратори Мистецького арсеналу.
Нагадаємо, у ніч на 25 січня церковнослужитель монастиря повідомив у поліцію про підпал будівлі на вулиці Володимирській у Києві. Поліція заявила, що встановила підозрюваних – 33-річного та 36-річного киян. Їх затримали.
Шевченківський районний суд Києва 27 січня обрав запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйона гривень. Адвокати захисту подали апеляцію про зміну запобіжного заходу.
Підозрювані Горбань і Шемотюк є архітекторами. Олексій Шемотюк із 2014 по 2016 роки воював в аеророзвідці у складі ЗСУ.
Нагадаємо, минулого тижня активісти «Стоп корупції» взяли участь у засіданні підкомітету ВР із взаємодії з громадянським суспільством: «Незаконні споруди на території Національного музею історії України: шляхи порятунку історичної спадщини». На заході були присутні народні депутати, представники прокуратури та Нацполіції та урядники з Мінкульту. Подробиці розповів голова правозахисного блоку «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.
«Територія, на якій незаконно побудована каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурні шари Києва, є пам’яткою історії національного та місцевого значень. Ця територія належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії для висвітлення минувшини України та збереження цих пам’яток без зміни цільового призначення. Кияни уже зібрали необхідну кількість голосів під петицією про знесення споруди Української православної церкви Московського патріархату біля Десятинної церкви. Далі слово за столичною владою, яка має відреагувати протягом 90 днів.
Присутні на засіданні представники прокуратури та поліції, за нашими спостереженнями, демонструють у цьому питанні бездіяльність. Також у засіданні взяла участь одіозна заступниця міністра культури Тамара Мазур, яку пов’язують із низкою скандальних будівництв у місті і яка фактично стала «хрещеною мамою» незаконних об’єктів в історичній частині Києва», – зазначили активісти «Стоп корупції».