Дитячі будинку сімейного типу та діти-сироти попри повідомлення на сайті міської ради Марганця не стали власниками житла у місті. Про це дізналися активісти місцевого осередку «Стоп корупції».
Відповідно до розпорядження голови обласної ради, місту Марганець було виділено з державного бюджету на придбання житла для дітей сиріт та дитячих будинків сімейного типу 5 млн. 212 тис. 649 грн. Однак усе житло внесли до Реєстру об’єктів нерухомого майна комунальної власності міста. Подробиці розповіли стопкорівці з Марганця.
«З приводу завищеної вартості житла та підробки документів слідчим відділом Марганецького відділення НВП ГУНП в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом Марганецького відділення Нікопольскої місцевої прокуратури проводиться досудове розслідування відомостей, внесених до ЄДРДР №12018040330000007 про скоєння кримінального правопорушення за ст. ст. 191 та 366 Кримінального кодексу України.
Але наразі хотілось зупинитись на іншому. Дуже пафосно міський голова Жадько О.А. на шпальтах офіційного сайту Марганецької міської ради розповіла, що ДБСТ та діти – сироти отримали власне житло!
Та насправді ні дитячі будинки сімейного типу, ні діти-сироти власниками житла не стали! І згідно з прийнятими рішеннями Марганецької міської ради та виконавчого комітету, згідно з чинним Законодавством, напевно, і не стануть.
Так, згідно з рішенням Марганецької міської ради №1008-32/VII від 14.12.2017 р. придбані житлові будинки та соціальні квартири взяті на балансовий облік КП «Центр комунальних послуг» і внесені до Реєстру об’єктів нерухомого майна комунальної власності міста. Згідно з рішенням Виконавчого комітету Марганецької міської ради №17 від 15.01.2018 р. будинки передані до фонду службового житла.
Згідно з рішенням Виконавчого комітету Марганецької міської ради №15 та №16 від 15.01.2018 р. придбані квартири передані до фонду соціального житла та укладені договори найму житла з дітьми-сиротами.
Про надання службового житла категорія ДБСТ взагалі не потрапляє під видачу службового житла, але і власниками житла ДБСТ не є. Вони можуть бути лише користувачами соціального житла.
Згідно з Житловим кодексом та Законом України Про житловий фонд соціального призначення, соціальне житло заборонено переводити до інших житлових фондів, надається певним категоріям за договором найму лише для проживання, не може бути приватизоване і за певних обставин (зміна майнового стану, доходів і т.д.) – договір повинен бути розірваний і протягом трьох місяців житло звільнене.
Тому ми звертаємось до ДБСТ та дітей-сиріт – будьте уважні, бо в будь-який момент за будь-яких примх місцевої влади вас можуть виселити, бо ви не є власниками житла.
Ми впевнені, що крапку в цій справі поставлять правоохоронні органи, а Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» буде слідкувати за ходом розслідування та інформувати містян», – розповіли активісти з марганецького офісу «Стоп корупції».