ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" взяв участь у засіданні міжвідомчої групи щодо діяльності скандального заводу "Фанплит" у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' взяв участь у засіданні міжвідомчої групи щодо діяльності скандального заводу 'Фанплит' у Києві

Потужності заводу з виготовлення фанери та плит «Фанплит» можуть перенести з території житлового масиву, підприємству готові надати земельну ділянку та фінансування для цього. Керівництво заводу показало план з мінімізації шкідливих викидів виробництва. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції», які взяли участь у засіданні міжвідомчої комісії. 

''СтопКор'' взяв участь у засіданні міжвідомчої групи щодо діяльності скандального заводу ''Фанплит'' у Києві

«На засідання з'явились 7 членів комісії, серед яких: голова міжвідомчої робочої групи, представники департаменту земельних ресурсів, департаменту екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, депутат Ярослав Горбунов та власник підприємства «Фанери та плити». Голова робочої групи розпочав засідання з попередження про подання скарги до мера Києва щодо регулярних пропусків деяких членів міжвідомчої групи, після чого він розпочав обговорення проблем викиду шкідливих речовин підприємством. Представник Держпродспоживслужби повідомив про надходження систематичних скарг від місцевих жителів про неприємний запах під час роботи підприємства. Отже, було проведено вимірювання викидів, в результаті якого виявили перевищення в повітрі діоксиду азоту, фенолу та формальдегіду в 2,5 – 5 разів. Попри відсутність представників департаменту фінансів, було надано письмову відповідь щодо можливого фінансування переміщення заводу «Фанери та плити».

''СтопКор'' взяв участь у засіданні міжвідомчої групи щодо діяльності скандального заводу ''Фанплит'' у Києві

Департамент повідомив про можливе фінансування у разі появи потрібної суми в бюджеті. Представники Держгеокадастру надали ідентичну відповідь щодо виділення земельної ділянки для перенесення підприємства. Новий власник заводу зі свого боку розповів про плани зменшення шкідливих викидів. Для більш ефективного методу боротьби потрібно міняти застаріле обладнання. Але проблема виникає у плані виконання роботи, адже розрахована на 2 роки. Власник пояснює причини такого довгого терміну через повільне узгодження робочого проекту. Додатково, мінімум півроку знадобиться для створення потрібної техніки. Тому власник заводу «Фанери та плити» попросив членів засідання робочої групи сприяти пришвидшенню вирішення питань. В результаті довгого обговорення проблем жителі ЖК «Комфорт таун» разом з власником підприємства дійшли до спільного узгодження. Наступного тижня плануються виміри спеціалізованими службами шуму та викидів шкідливих речовин спільно з жителями прилеглого району.

Після завершення засідання власник з працівниками підприємства провели екскурсію членам комісії та активістам по заводу. Також вони розповіли про уже проведені заходи усунення проблем, серед яких проведення шумоізоляції, установлення системи утилізації викидів, покращення технічного процесу заниження питомої частки смоли, а точніше зменшення вмісту формальдегіду в смолах», – розповіли активісти «Стоп корупції».

''СтопКор'' взяв участь у засіданні міжвідомчої групи щодо діяльності скандального заводу ''Фанплит'' у Києві

Додамо, що жителі ЖК «Комфорт таун» у Дніпровському районі Києва неодноразово фіксували факт роботи заводу з виготовлення фанери та плит «Фанплит».

Зазначимо, що раніше активісти «Стоп корупції» звернулись до Верховної ради України з метою припинення порушення ПрАТ «Фанери та плити» вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» та недопущення порушення прав, законних інтересів, життя та здоров’я мешканців Дніпровського та Дарницького районів, зокрема, не забезпечення захисту навколишнього природного середовища та безпеки держави. Про це йдеться у колективному зверненні, яке представники проекту передали до відділу звернення громадян парламенту.

«У документі ми просимо народних обранців взяти ситуацію під особистий контроль, посприяти якнайшвидшому створенню та оперативному функціонуванню тимчасової міжвідомчої робочої групи з питань формування плану заходів з вирішення проблемних питань функціонування заводу ПрАТ «Фанери та плити» з метою його винесення до промислової зони міста.

Повідомити про результати розгляду заяви у встановленому законом порядку», – зазначили активісти проекту.

«Члени ГО «Стоп корупції», мешканці ЖК «Комфорт Таун» та інші мешканці Дніпровського й Дарницького району міста Києва виражають занепокоєння та обурення стосовно порушення вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Фанери та плити».

''СтопКор'' взяв участь у засіданні міжвідомчої групи щодо діяльності скандального заводу ''Фанплит'' у Києві

Так, в ході здійснення громадського розслідування активістами було виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Фанери та плити» під час здійснення господарської діяльності, а саме наднормативний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зокрема, без проведення інвентаризації такого, в порушення вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 17.10.2016 року встановлено порушення природоохоронного законодавства та винесено припис від 25.10.2016 року, яким зобов’язано усунути недоліки. Внесено подання про анулювання дозволу на викиди №80366000000-004 від 15.08.2013 року, в задоволенні якого було відмовлено.

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 07.04.2017 року щодо порушення природоохоронного законодавства винесено припис від 28.04.2017 року, яким зобов’язано усунути недоліки. Внесено подання про анулювання дозволу на викиди №80366000000-004 від 15.08.2013 року, в задоволенні якого було відмовлено.

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 27.10.2017 року щодо порушення природоохоронного законодавства винесено припис від 10.11.2017 року яким зобов’язано усунути недоліки.

Зокрема, відповідно до ухвали Дніпровського районного суду міста Києва (провадження №

Встановлено, що мешканцями Комфорт Тауна подано звернення про створення міжвідомчої робочої групи з представників постійних комісій Київської міської ради з питань екологічної політики, з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики та з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Проте, згідно з відповідями Департаменту промисловості та розвитку підприємництва від 10.01.2017 №052-235 отримано відповідь, що рішення про створення тимчасової міжвідомчої робочої групи з питань формування плану заходів з вирішення проблемних питань функціонування заводу є недоцільним.

Станом на теперішній на заводі ПрАТ «Фанери та плити» продовжується використання обладнання для спалювання деревинної тріски, яке під’єднане до термомасляної установки «Конус-Кесселя», що є порушенням вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

У зв’язку з тим, що Київською місцевою державною адміністрацією грубо нехтуються права, законні інтереси, життя та здоров’я мешканців Дніпровського та Дарницького району, виникла об’єктивна необхідність у Вашому втручанні з метою нагального вирішення проблеми», – ідеться у самому тексті звернення.

Другие новости