ПоддержатьУкраїнська

Темні справи у «сірій» зоні: як працюють рейдери у зоні ООС

StopCor
StopCor

StopCor

Темні справи у «сірій» зоні: як працюють рейдери у зоні ООС

Донецька область, місто Торецьк. Влітку 2014 року тут точилися криваві бої, однак українські військові змогли відстояти місто. Тутешні мешканці до звикли до складної екологічної ситуації, так само як звикли до звуків пострілів і вибухів, що лунають тут час від часу. Але інша проблема, про яку вони розповіли знімальній групі «СтопКору», навіть їх – бувалих – бентежить.

Пан Олександр живе неподалік мулонакопичувача одного з підприємств міста Торецьк. Чоловік каже, що з початку вересня тут ведуться якісь роботи: на територію мулонакопичувача почали одна за одною їздити вантажівки. А на самій території, вочевидь, щось розкопували, бо після робіт підіймалися такі хмари пилу, що місцеві мешканці фактично задихалися.

Темні справи у «сірій» зоні: як працюють рейдери у зоні ООС

«Сейчас после дождей нема. А поначалу, я тебе говорю, вот этого террикона видно не было, вот эти посадки – их не было видно. Там на Щербиновке, там у нас поселок есть, вон там дальше я вообще не знаю, как люди. Туда ветер был, и им дышать нечем было», - розповідає Олександр (мова оригінаул збережена).

Але хто копає та що шукають – люди не знають. Інший житель Торецька, пан Віктор зазначає: «Оно все же на поселок идет. Плюс там яму раскопали, и эти воды сточные (…) после очистных они вся в лесопосадку ушли».

Як дізналися журналісти «СтопКору», мулонакопичувач, на якому ведуться роботи, належить «Центральній збагачувальній фабриці «Дзержинська». Причому їхній юрист запевнив знімальну групу: на відстійнику працюють сторонні. Ба більше, на фабриці переконані: невідомі не лише захопили об’єкт, але й роботи там проводять без жодних дозвільних документів, з порушенням усіх норм. А це загрожує масштабною катастрофою, і не лише для Торецька.

Усі деталі загрозливої ситуації – у відеорепортажі з Донеччини:

https://www.youtube.com/watch?v=1jy5Aslpul8

Другие новости