ПоддержатьУкраїнська

Цифра в 12 мільярдів від приватизації цілком досяжна - Фонд держмайна

StopCor
StopCor

StopCor

Цифра в 12 мільярдів від приватизації цілком досяжна - Фонд держмайна

Про це в Укрінформі в ході пресконференції "Прозора приватизація: чому держава має позбутися неліквідного майна та непрофільних активів" повідомив заступник голови Фонду держмайна Костянтин Кошеленко.

"Вже маємо надходжень до бюджету на майже 2 млрд гривень від малої приватизації. В цілому наші очікування від малої приватизації - це 3,5 млрд гривень на цей рік", - сказав Кошеленко.

Він зазначив, що на кінець жовтня плануються два аукціони великої приватизації - з продажу АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик") та АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК).

Продаж цих об'єктів має принести до бюджету надходження в рази більші, ніж приносять об'єкти малої приватизації. Учасники аукціонів, що відбудуться у жовтні - листопаді, матимуть час укласти відповідні договори та перерахувати кошти до бюджету.

"Тобто цільова цифра в 12 млрд грн цілком досяжна", - зазначив Кошеленко.

Як повідомляв Укрінформ, цьогоріч від аукціонів великої та малої приватизації планують залучити до державного бюджету 12 млрд грн. У липні Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №4572 «Про внесення змін до Закону України «Про Фонд державного майна України». Норми законопроєкта передбачають розблокування приватизації тих непрофільних державних об’єктів, які мають обтяження у вигляді арештів майна, боргових зобов’язань та забезпечень судових рішень. Зокрема, передбачається можливість списання заборгованості таких підприємств перед бюджетом станом на 1 січня 2021 року.

Також усувається можливість саботажу приватизаційного процесу з боку керівників держпідприємств – законопроєктом передбачено автоматичне припинення контрактів з керівниками тих підприємств, які передаються на приватизацію. У разі ухвалення, законопроєкт передбачає спрямування місцевим громадам 10% надходжень від малої приватизації об’єктів, що розташовуються на їхній території.

Джерело: Укрінформ

Другие новости