ПоддержатьУкраїнська

Ціна слідства: "Після 8-годинного допиту люди готові підписати, що завгодно", – правозахисники

StopCor
StopCor

StopCor

Ціна слідства: 'Після 8-годинного допиту люди готові підписати, що завгодно', – правозахисники

Допит являє собою важке психологічне навантаження на людину. Не робити перерви, розсіювати  увагу та навіть доводити до непритомності – саме такими методами сьогодні користуються деякі правоохоронці. Зокрема, слідчий прокуратури м. Києва С.П. Ходаківський, аби отримати від жінки-свідка «потрібні» свідчення, викликав її на багаточасові допити, в тому числі два дні поспіль, що є прямим порушенням вимог Кримінального кодексу України.

Як розповідають юристи, така практика, на жаль, є досить розповсюдженою. «Допит насправді без перерви може продовжуватися  не більше двох годин і не більше восьми годин на день», – зазначає адвокат Тетяна Лисовець, – «А слідчий що може зробити? Він може затягнути допит без перерви – людина втомлюється, втрачає увагу і, кінець кінцем, у певний момент людина може підписати. Вже від втоми, від тяжкості сприйняття людина може погодитися підписати все, що їй дадуть». 

Ціна слідства: ''Після 8-годинного допиту люди готові підписати, що завгодно'', – правозахисники

З цим твердженням погоджується адвокат і правозахисник Богдан Хмельницький.  Каже, якщо раніше людей на допитах били, то сьогодні правоохоронці працюють «делікатніше»: «Хитрі поліціянти й слідчі знайшли інші механізми: вони людей допитують по 8 годин… і людина з втоми готова вже зізнатися і когось обмовити, щоб її відпустили».

Дивіться ексклюзивний матеріал «Стоп Корупції» на цю тему. 

https://youtu.be/n2NmCH6UBsQ

Другие новости