ПоддержатьУкраїнська

У Чернівцях "Стоп Корупції" викрила масштабну будівельну аферу

StopCor
StopCor

StopCor

У Чернівцях 'Стоп Корупції' викрила масштабну будівельну аферу

У Чернівцях бізнесмен на місці корпусу заводу розгорнув удаване будівництво житлового комплексу та проводить продаж неіснуючих квартир. Про аферу юристи СтопКору дізнались виїхавши на місце, водночас пересвідчившись в бездіяльності місцевої влади та правоохоронців.

"Бізнесмен зі Світлогорська Євген Коломієць викупив на свою компанію ТОВ «УКТ-2014» лабораторно-інженерний корпус колишнього заводу (по суті промисловий цех, площею 11,5 тис. кв.м.) по вул. Прутській, 29-Б. У серпні 2016-го чоловік отримав декларацію архітектурно-будівельної інспекції виключно "на капітальний ремонт корпусу заводу" (як на нежилий фонд). Одразу встановив поруч відділ продажу ЖК "Прутська корона", розпочав активну рекламу і реалізацію неіснуючих квартир довірливим буковинцям. Для створення ширми будівельних робіт бізнесмен здійснює з боку відділу продаж зовнішнє обкладення стін пінопластом", – розповідають деталі афери юристи "Стоп корупції".

Правники вивчили усі деталі справи та документацію.

"Вивчивши містобудівну документацію, ми встановили, що в даному місці будівництво або розміщення житлових будинків забороняється, так як земельна ділянка має промислове призначення, а за Генпланом міста ця зона має культурно-спортивно характер (громадська забудова).

Дозвіл місцевої влади – містобудівні умови та обмеження на спорудження багатоквартирного будинку, спритник не отримував.

"Декларація зареєстрована управлінням ДАБІ у Чернівецькій області є, однак не на будівництво житлового будинку, а "на ремонт нежилої споруди – корпусу заводу", – зауважують юристи.

Цей корпус заводу ні в якому разі не може бути прийнятий до експлуатації як об’єкт жилого фонду – багатоквартирний будинок, а також підключений до комунікацій та заселений! Навіть після поверхневого ремонту, який здійснюється в даний час.

Матеріал стін, перекриттів та дах заводського цеху, згідно із державними будівельними нормами, взагалі не відповідає характеристикам житлових будинків, тим більше реконструкція робиться без архітектурно-будівельного контролю, необхідного проекту, дозволів та обов'язкової в такому випадку будівельної експертизи.

Вказані фактори можуть призвести до настання надзвичайних подій – обвалів, пожеж, з чисельними людськими жертвами", – попереджають юристи "Стоп корупції".

Викладене є прямим обманом покупців та шахрайським заволодінням коштами. А зважаючи на вартість квартир, що продаються (6.500 грн./1 кв. м.), фінансові збитки обманутих покупців квартир складуть більше 50 млн. грн., а серед потерпілих може опинитись 200-300 сімей, підрахували юристи. За даними активістів, частина квартир уже продана, за решту покупці внесли аванс.

З метою негайного припинення будівництва та притягнення шахраїв до відповідальності юристи "Стоп корупції" надіслали повідомлення про злочин Прокурору та начальнику Управління Поліції Чернівецької області, а також звернення щодо припинення будівельних робіт та скасування декларації на місцеве управління ДАБІ.

У разі відсутності дій по зупинці будівельної афери наступного тижня юристи "Стоп корупції" планують звертатись до ГПУ та ДАБІ України.

У Чернівцях ''Стоп Корупції'' викрила масштабну будівельну аферу
У Чернівцях ''Стоп Корупції'' викрила масштабну будівельну аферу
У Чернівцях ''Стоп Корупції'' викрила масштабну будівельну аферу

Другие новости