ПоддержатьУкраїнська

У квітні українці отримають субсидії готівкою – Мінфін

StopCor
StopCor

StopCor

У квітні українці отримають субсидії готівкою – Мінфін

Мінфін підготувався до нового механізму монетизації субсидій. Так, з 1 квітня українці матимуть банківські рахунки, з яких зможуть зняти кошти, передбачені для розрахунку за квартирну плату.

Новину повідомляє прес-служба Мінфіну. Передає "Преса України".

У Міністерстві фінансів України попередили, що процес підготовки системних змін до постанови № 256 Кабміну про монетизацію пільг і субсидій по платі за житлово-комунальні послуги уже завершено.

Це означає, що після прийняття відповідної постанови кошти українців-отримувачів субсидії, передбачені для оплати квитанції ЖКГ, перераховуватимуться на їх особистий рахунок у банку. Тобто зняти ці гроші українські споживачі комунальних послуг зможуть у відповідній банківській установі, або ж у відділенні "Укрпошти". Після цього вони самостійно сплачуватимуть рахунки за утримання будинків, прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком, вивезення сміття та рідких нечистот.

Ця функція стане доступною з 1 квітня поточного року.

Нагадаємо, у січні поточного року співвласники багатоквартирних будинків закликали уряд провести монетизацію субсидій на оплату послуг ЖКГ. Вони також закликали ввести відшкодування заборгованості бюджету за пільгами та субсидіями за попередні періоди. У Мінфіні зазначили, що казначейство вже перерахувало 9 043,1 млн грн для погашення кредиторської заборгованості.

"В тому числі на рахунки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків/житлово-будівельні кооперативи (ОСББ/ЖБК) в банках перераховано 325,6 млн гривень. На даний час 50% коштів ОСББ/ЖБК вже отримали на свої рахунки в банках", – відзначили у Мінфіні.

Другие новости