ПоддержатьУкраїнська

У Сімферополі кримські татари влаштували мирний протест біля "Центрального районного суду"

StopCor
StopCor

StopCor

У Сімферополі кримські татари влаштували мирний протест біля 'Центрального районного суду'

Біля будівлі суду у Сімферополі стартувала акція протесту. Проходила вона на тлі розгляду справи щодо активістів Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова.

Новину повідомляє "Преса України".

18 жовтня в окупованому Сімферополі розгорівся мирний протест біля "Центрального районного суду". На нього вийшли десятки кримських татар. З собою вони прихопили їстівні гранати.

У Сімферополі кримські татари влаштували мирний протест біля ''Центрального районного суду''

За словами місцевого журналіста Заїра Смедляєва, мета акції – привернути увагу до проблем, з якими стикнулись кримські татари. Мова йде про звинувачення в "екстремізмі та тероризмі". Так, напередодні у сімферопольському суді розглядали "справу 26 лютого". Зокрема, мова йде про її так званих фігурантів Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова.

Чоловіків звинувачують в участі у мітингу, який відбувся три роки назад під "Верховною радою Криму". Нагадаємо, тоді корінні жителі півострова виступили за територіальну цілісність України. Як результат, "влада Криму" звинувачує Дегерменджі та Асанова у масових заворушеннях. До слова, у "справі 26 лютого" фігурують ще 6 кримських татар - лідер кримськотатарського національного руху Ахтем Чийгоз, а також Ескендер Кантемірови, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов та Ескендер Небієв.

За попередніми даними, нещодавно в Криму поліція почала викликати до себе активістів, намагаючись з'ясувати організаторів одиночних пікетів, які пройшли на півострові 14 жовтня. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив адвокат Еміль Курбедінов. Варто зазначити, що після окупації РФ півострову Крим, його жителі часто стикаються з тиском збоку тамтешньої "влади".

Другие новости