ПоддержатьУкраїнська

У Святогірську "СтопКор" почав збір підписів за дострокове припинення повноважень мера та депутатів міської ради

StopCor
StopCor

StopCor

У Святогірську 'СтопКор' почав збір підписів за дострокове припинення повноважень мера та депутатів міської ради

Представники "Стоп корупції" почали збір підписів під звернення до голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського щодо дострокового припинення повноважень міського голови Дзюби та депутатів міської ради. Про це повідомив голова місцевого осередку проекту Володимир Рибалкін.

Активісти оприлюднив текст звернення у Фейсбук-спільноті "Стоп корупції" у Святогірську.

Нагадаємо, напередодні представники святогірського осередку "Стоп корупції" взяли участь у зборах виборців міста Святогірськ, з яких почався процес відкликання міського голови міста Святогірськ Дзюби О.І. за народною ініціативою. Про це у соцмережі повідомив голова місцевого осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін.

"На зборах громадян було проголосовано пропозицію про відкликання міського голови за народною ініціативою, затверджений кількісний та персональний склад ініціативної групи, обраний офіційний представник ініціативної групи, затверджена форма підписаного листа для збирання підписів виборів про відкликання.

Далі, згідно з чинним законодавством, у триденний строк після проведення зборів офіційний представник ініціативної групи (Сергій Шеремет) повинен повідомити Святогірську виборчу комісію про факт проведення зборів та представити комісії виписки з протоколу зборів, у якому зазначається зміст звернення виборців про відкликання міського голови, зміст обговорення, прийняте рішення, персональний склад ініціативної групи.

"Стоп корупції" продовжує відслідковувати процес", – написав голова святогірського осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін у соцмережі.

Додамо, раніше Слов'янський міськрайонний суд скасував рішення Святогірської міської ради – "Про бюджет на 2017 рік " міста Святогірськ. Про це повідомили активісти "Стоп корупції", які слідкували за судовим засіданням.

"Це вже третє рішення міськради, яке скасовується судом. Систематичне порушення радою та міським головою Дзюбою О.І. Законів України призвело  вже до  зриву процесу децентралізації, скасування міського бюджету на 2017 рік.

Рішення суду про визнання актів ради незаконними, рішення суду про визнання розпоряджень чи дій  міського голови незаконними, відповідно  до ч. 4 ст.78, ч. 5 ст. 79  ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" дає право голові Донецької обласної  військово-цивільної адміністрації порушити питання перед Верховною радою  про призначення позачергових виборів міської ради та  міського голови в м. Святогірськ.

Якщо 30 червня 2017 року не вдасться провести сесійне засідання ради (остання сесія Святогірської міської ради відбулася 30 березня 2017 року), то це ще одна підстава для позачергових виборів міської ради.

Хоча пройде сесія чи ні – це вже не важливо. Підстав для звернення громадян до  голови Донецької  ОДА більш ніж достатньо", – зазначив голова Святогірського осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін.

Другие новости