ПоддержатьУкраїнська

"У Зеленського немає стратегії повернення Донбасу і Криму" - Єлісєєв

StopCor
StopCor

StopCor

'У Зеленського немає стратегії повернення Донбасу і Криму' - Єлісєєв

За перший рік президентства Володимир Зеленський так і не сформулював чітку проукраїнську стратегію деокупації ОРДЛО і відновлення українського суверенітету над анексованим Кримом, констатує надзвичайний і повноважний посол Костянтин Єлісєєв. На його думку, в питанні врегулювання ситуації в Донбасі, Зеленський "йшов шляхом найменшого опору"

"Фрагментарні і непродумані кроки на мінському треку лише ускладнили ситуацію, зробили Україну заручницею політичних забаганок Кремля. Тут слід нагадати про неоднозначні ідеї Банкової щодо відновлення економічних зв'язків з окупованими Росією українськими територіями. Так і не була реалізована представлена з помпою ініціатива примирення українців по обидві сторони лінії розмежування. Не запрацював дійсно ефективно, як було обіцяно, інформаційний канал для українців в ОРДЛО з метою протидії російським фейкам. Зникли останні ілюзії про встановлення швидкого миру в Донбасі", - пише Елісєєв.

"У питанні врегулювання ситуації на Сході Зеленський йшов шляхом найменшого опору. Йому не вдалося домогтися повного і всеосяжного режиму припинення вогню і зробити так, щоб українські герої більше не гинули від ворожих куль. Тоді він погодився на давно нав'язувану Москвою ідею "розведення сил і засобів" вздовж контактної лінії, що означало фактичне відступ українських збройних сил і повернення агресору відвойованих українських територій", - зазначає дипломат.

"Замість того, щоб наполягати на виконанні Росією безпекової частини мінських домовленостей, Зеленський погодився на кремлівську версію "формули Штайнмаєра", фактично легалізуючи російський сценарій врегулювання ситуації в Донбасі. Не вдається здійснити обмін... за формулою "всіх на всіх", — глава держави погоджується на російський принцип обміну "всіх встановлених на всіх встановлених", віддаючи злочинців і "беркутівців", - додає автор.

Він пояснює, що такі дії Банкової закладають основу для нескінченного і дозованого процесу обміну, що спонукає Кремль постійно поповнювати обмінний фонд, збільшуючи кількість українських громадян за ворожими гратами. Апогеєм безвідповідальності Єлісєєв називає звільнення ключового свідка у справі МН-17 Володимира Цемаха, що "створило тріщину непорозуміння у відносинах із Нідерландами", передає "Дзеркало тижня"

Другие новости