ПоддержатьУкраїнська

Україна та США підписали нову стратегічну угоду

Анастасія Богомолова
Анастасія Богомолова

Все публикации на сайте Стопкор журналистка Анастасия Богомолова

Україна та США підписали нову стратегічну угоду

10 листопада у Вашингтоні Держсекретар США Ентоні Блінкен та Глава МЗС Дмитро Кулеба підписали нову Хартію стратегічного партнерства Україна — США. Документ визначає основні вектори розвитку двосторонніх стосунків країн на 10 років вперед.

 Україна та США підписали нову Хартію стратегічного партнерства Фото: МЗС

"Найкращий спосіб стримати агресивну Росію — це дати Кремлю зрозуміти, що Україна сильна та має сильних союзників, які не залишать її сам на сам з агресором. Саме такий сигнал ми надіслали сьогодні Москві", — заявив Дмитро Кулеба та наголосив, що у зв'язку з постійною агресією Росії підписання нової Хартії стратегічного партнерства дуже доречне.

За словами міністра, під час переговорів чималу увагу приділили питанню розвитку економіки України, залученню нових інвестицій США та збільшення обсягу торгівлі між країнами.

"Підписання нової Хартії допоможе країнам ще ефективніше протистояти спільним викликам".

Хартія — це стратегічний документ, що діятиме протягом 10 років, навіть якщо зміняться адміністрації в Білому домі.

Відповідно до Хартії, США підтримуватимуть цілісність та державний суверенітет України. Також передбачено дії щодо посилення енергетичної безпеки країн. Також у Хартії закріплено підтримку США у прагненні України долучитися до європейських та північноатлантичних альянсів.

У вересні  під час зустрічі Президента Зеленського з міністром оборони США Ллойдом Остіном, американська сторона запевнила, що підтримує вступ України до НАТО.

Також Експортно-імпортний банк США надасть Україні 3 млрд доларів допомоги. Окремо буде перераховано ще 60 млн доларів як військову допомогу.

Другие новости