Українка Діна Демір, яка живе в Туреччині, розповідає, чому прийнято наймати помічниць та скільки коштують їх послуги.
"В країні культ чистоти. Коли переїхала сюди жити, була шокована великою кількістю миючих засобів. Для кожної раковини чи для дзеркала свій миючий засіб. Турки дуже ретельно все вимивають. Господиня тут щотижня миє скло на балконі. Якщо прийшов до господині -чистюлі в дім з дитиною і малюк щось замурзав, там може й до скандалу дійти. Для контрасту приїхали з чоловіком в Україну, то чоловік був здивований, що в нас дуже брудно. Було й таке, що зняли житло, заплатили гроші, а чоловік подивився по закутках і відмовився від квартири, хоча на мій погляд, квартира була відносно чистою", - каже Діна Gazeta.ua.
В Туреччині прийнято наймати домашню робітницю, яка допомагає з прибиранням.
"Три останніх роки ми маємо постійну домробітницю, але під час карантину вона відмовилась прибирати. Зверталися до неї за потреби. З рік 5-6 разів робимо генеральне прибирання перед святами. Востаннє довелося шукати працівниць через кілінгову компанію. Прийшли дуже балакучі жінки, які розпитували як давно я заміжня, чи офіційно розписані з чоловіком. Можуть давати поради по облаштуванню будинку. Я цього не люблю. Ціную мовчазність і охайність. Бажано щоб швидко працювали. Бувають інциденти. В подруги домробітниці обікрали її: винесла з будинку весільні прикраси".
Будинок в українки великий: 5 кімнат, 3 туалети і балкон. Генеральне прибирання з чисткою диванів обійшлося родині в $150. Разова послуга домробітниці обійдеться в $50.
"Прибирали два дні і дуже ретельно все відмивали від чайника на кухні до порядку в шафах. Так готувалися до Байраму. Свято, яке нагадує українське Різдво. Коли родичі збираються, їдять багато солодощів і дітям дають гроші і солодощі", - каже Діна.
Джерело: Gazeta.ua