ПоддержатьУкраїнська

В Україні почали діяти нові правила маркування продуктів: що зміниться

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні почали діяти нові правила маркування продуктів: що зміниться

В Україні з вівторка, 6 серпня, почали діяти нові правила маркування харчової продукції. Тепер замість максимального терміну придатності вказуватимуть мінімальний, а на деяких продуктах, наприклад, кондитерських виробах і винах, можуть зовсім не вказувати дати, свідчить законопроєкт № 8450, який підтримала Верховна Рада, пише "Обозреватель".

Нововведення передбачають, що на етикетках з'явиться інформація про речовини та добавки, які можуть викликати алергію. Це, на думку авторів закону, захистить споживачів від шкідливих добавок. При цьому невеликий вміст ГМО можуть не вказувати.

В Україні почали діяти нові правила маркування продуктів: що зміниться

На етикетках також заборонять "брехати" – більше не буде "цілющого чаю" ​​і йогуртів, які "нормалізують травлення".

Термін придатності вказуватимуть по-новому. Для швидкопсувних продуктів залишать маркування "вжити до", а для всіх інших дозволять писати "мінімальний термін придатності". Це та дата, після якої продукт все ще можна вживати, але він вже може змінити свої характеристики.

Як маркуватимуть: якщо продукт зберігається до трьох місяців, будуть вказувати тільки місяць і день (без року); якщо продукт може зберігатися від 3 до 18 місяців – вкажуть місяць і рік; якщо продукт зберігається від 18 місяців – тільки рік.

На рибі та м'ясі повинні вказувати, чи розморожували їх. Це нібито допоможе не купувати продукти, які через багаторазові заморозки й розморозки втратили свої смакові характеристики.

На яких продуктах можуть не вказувати термін придатності:

  • свіжі фрукти й овочі; вина, лікери тощо;
  • напої, які містять 10 і більше відсотків спирту;
  • хлібобулочні та кондитерські вироби; сіль, цукор, оцет.

Другие новости