ПоддержатьУкраїнська

В Україні зміняться умови ввезення "євроблях" – Южаніна

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні зміняться умови ввезення 'євроблях' – Южаніна

Іноземні автомобілі стануть ще доступнішими для українського народу. Проте нелегальне ввезення авто буде забороненим. Усе це буде зроблено для того, аби громадяни України почували себе більш комфортно у мріях про машину, адже придбати її нараз справжня розкіш. Про це розповіла голова податкового комітету парламенту Ніна Южаніна.

Новину передає "Преса України".

«Чому більшість наших громадян відчуває себе дискримінованими, коли постає питання про покупку авто. Ймовірно, тому що автівка для українців стала розкішшю, дорогим товаром, який далеко не кожен може собі дозволити. Причин, чому так сталося, чимало, але головна — це акцизний податок, обов'язковий платіж, ставки якого сьогодні дуже засмучують українських автомобілістів. Розмір акцизу для різних за об’ємом двигуна авто може відрізнятися в 100-150 разів", – зазначила Южаніна.

Додала, що нелегальне ввезення авто з іноземними номерами – це наслідок того, що влада не іде на зустріч українцям, які мріють про машину. Адже у ставках акцизного податку повна дискримінація.

До слова, за даними НПУ, в минулому році в Україні сталося понад 10 тисяч ДТП за участі "євроблях", а уже в поточному році кількість аварій за перший квартал досягла 8,5%. Поліси обов'язкового страхування придбали лише 198 з 315 тисяч власників машин з іноземними номерами.

"Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро… Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.

Як буде розраховуватися коефіцієнт двигуна? Показник об'єму двигуна буде ділитися на 1000. А коефіцієнт віку — це кількість повних календарних років", – сказала Южаніна.

Разом із цим буде посилено контроль за ввезенням і використанням таких авто. У першу чергу діятиме обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. А ще посилиться відповідальність за порушення митних правил.

"Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його. Також їй заборонятиметься використання такої машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачено штраф — 34 тисячі гривень", – ідеться в повідомленні.

Другие новости