ПоддержатьУкраїнська

Вакцинація від COVID-19 не захищає від грипу – Центр здоров’я

StopCor
StopCor

StopCor

Вакцинація від COVID-19 не захищає від грипу – Центр здоров’я

Про це Укрінформу в коментарі розповіла фахівець відділу імунізації Центру громадського здоров'я Олена Левченко.

"Вакцинована від COVID-19 людина не захищена від грипу. Якщо вона має бажання вакцинуватись, то повинна обов’язково звернутися до сімейного лікаря чи педіатра., який проінформує про алгоритм дій для вакцинації проти грипу за власні кошти. Інтервал між дозами введення вакцин проти СOVID-19 та проти грипу повинен бути щонайменше 2 тижні від останньої вакцинації. Ми радимо вакцинуватися і від ковіду, і від грипу", - сказала Левченко.

За її словами, вакцинація від ковіду та грипу — це два різних заходи імунізації. Зокрема, вакцина від COVID-19 захищає організм від вірусу COVID-19, тяжкого перебігу та смерті. Вакцина від грипу захищає від тих вірусів грипу, штами яких актуальні в поточному сезоні.

Водночас фахівець наголошує, що вакцинація як від ковіду, так і від грипу важлива, оскільки поєданння цих двох інфекцій може призвести до важкого перебігу захворювання.

"Набагато важче є одночасне захворювання вірусними інфекціями, тому вакцинація є одним із ефективних заходів попередження хвороб та наслідків від перенесення захворювання. Вакцинація проти грипу є рекомендованою, зменшує ймовірність тяжкого періоду захворювання, ускладнення", - наголосила Левченко.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства охорони здоров'я, в епідемічному сезоні 2021/2022 років в Україні будуть очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. До аптечної мережі цього року планується доставити приблизно мільйон доз вакцини проти грипу.

Вакцинація від грипу в Україні є рекомендованою і проводиться за кошти громадян. Місцеві органи влади можут закуповувати вакцину проти грипу для вакцинації медичних працівників, освітян тощо

Джерело: Укрінформ

Другие новости