ПоддержатьУкраїнська

Від псевдопатріотичних сил розміщував провокаційні матеріали: СБУ затримала громадянина РФ

StopCor
StopCor

StopCor

Від псевдопатріотичних сил розміщував провокаційні матеріали: СБУ затримала громадянина РФ

Громадянин Росії Сергій Жук за завданням російських спецслужб створив низку провокаційних інтернет-ресурсів для дестабілізації ситуації в Україні. Його діяльність викрила СБУ. 

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що Сергій Жук  за завданням кураторів зареєстрував у мережі кілька псевдорадикальних спільнот, зокрема «Українські націонал - патріоти»,  «Верховна Рада 9-го скликання», «Правда про АТО і про майдан». На них він нібито від імені патріотичних сил розміщував провокаційні матеріали. Фахівці ДКІБ СБ України зібрали доказову базу та підтвердили причетність спецслужб РФ до використання цих ресурсів як механізму гібридної агресії проти України.

Після звернення СБУ до адміністрацій кількох соцмереж функціонування антиукраїнських ресурсів було припинено. Наразі громадянину Росії заочно оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених статею "дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади", статею "посягання на територіальну цілісність і недоторканість України", статею "створення терористичної групи чи терористичної організації" Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення місцезнаходження Сергія Жука та оголошення його в розшук - повідомляє СБУ.

Другие новости