Гори небезпечних відходів поглинають Вишгород. У місті стрімко росте кількість сміття на несанкціонованих полігонах. Так, на одному з них, де активісти «Стоп корупції» викрили місце складування ртутних ламп, за тиждень у рази збільшились обсяги нового сміття. Про це повідомляють активісти проекту у ході громадського моніторингу.
Додамо, що наприкінці вересня у Держпродспоживслужбі Київської області у відповідь на запит «СтопКору» зазначили, що планують провести перевірку сміттєзвалища. Міський голова Вишгорода Олексій Момот таку ініціативу підтримав. Проте ревізія досі не почалась, а масштаби небезпечних викидів вражають.
«Ми неодноразово звертались до міського голови Вишгорода Момота через стихійне сміттєзвалище по вулиці Ватутіна у місті. На місці ми виявили складування ртутних ламп, небезпечних для життя та здоров’я населення міста. Мер говорив, що полігон розчистять, а віз і нині там. А тим часом така бездіяльність може закінчитись екологічною катастрофою. Відходи можуть потрапити у питну воду, просочитись у землю. Мер мав би ініціювати повернення землі у власність міста та її відновлення, але минув майже місяць з моменту викриття сміттєзвалища, а жодних зрушень не відбулось. Тому ми звернулись у всі компетентні органи, а також в Держпродспоживслужбу Київської області. Там нам повідомили, що у Вишгороді проведуть колективну перевірку. Це питання ініціюють перед міською та районною владою міста. Очільник міста, за нашою інформацією, ініціативу підтримав», – розповіли у «Стоп корупції».
Раніше голова Держпродспоживслужби області Ротаєнко запропонував створити міжвідомчу комісію, до складу якої увійдуть представники органів місцевої влади та екологічної служби.
Нагадаємо, у Вишгороді під Києвом активісти «Стоп корупції» викрили незаконні сміттєзвалища, на яких серед відходів і будівельних матеріалів зафіксували 650 ртутних ламп. Частина з них на поверхні, більшість – під землею. Кожна така лампа містить до 500 міліграмів ртуті.
Зауважимо, ртутні викиди вражають центральну нервову систему, викликають інвалідність та смерть.
Зазначимо, що до житлових будинків від сміттєзвалища – якихось кілька сотень метрів.
Загалом на території Вишгорода активісти «Стоп корупції» нарахували 7-8 масових стихійних сміттєзвалищ.