ПоддержатьУкраїнська

Волонтер розповів причину воєнного загострення на Донбасі

StopCor
StopCor

StopCor

Волонтер розповів причину воєнного загострення на Донбасі

Під час ранкового наступу бойовики намагалися захопити один зі спостережних постів у районі Золотого на Луганщині. Про це повідомив менеджер благодійного фонду допомоги армії "Повернись живим", колишній військовий Андрій Римарук, який часто перебуває на фронті.

"Це була відкрита нахабна спроба захопити спостережний пост, який серед військових називають"Баня". Він знаходиться між Новотошківським та Золотим-4, навпроти населеного пункту Голубовське, яке контролюють окупанти. 

На початку січня територія зі спостережним постом "Баня" знаходилась у сірій зоні, фактично вона була нічийною. Проте вона мала свої переваги – знаходиться на висоті над ворогом. Це невеликий, проте стратегічний спостережний пункт.

ЗСУ було прийнято рішення зайняти цю позицію, облаштувати там спостережний пост, щоб контролювати всі дії ворога, який регулярно з того напрямку обстрілював наші позиції, а українські війська періодично несли втрати.

У січні військові ЗСУ неспішно зайшли на цю позицію, облаштувалися на ній.

І ось півтора місяця потому ворог вирішив захопити "Баню", оскільки ті, хто її зайняв, мають перевагу", - сказав Римарук в коментарі "УП".

За словами Римарука, тому о 5:15 ранку по позиціях 93-ої та 72-ої бригади відкрили вогонь із 120 мм мінометів та зброї іншого калібру.

Випускаючи десятки снарядів, окупанти намагалися загнати наших хлопців під землю, щоб вони не побачили, як із села Голубовське відходять дві диверсійні групи.

Коли бойовики вийшли з села, розпочався контактний, близький бій.

Українські бійці та окупаційні війська почали нести втрати. Тому ухвалили рішення дуже швидко покинути ці території. Наших хлопців відтягнули звідти та евакуювали поранених.

Із зони відведення швидко перекинули оперативні резерви збройних сил, притягнули озброєння і нанесли удар у відповідь – також зі 120 мм мінометів.

За словами Римарука, захисникам довелося покинути позицію, бо при стрільбі з великокаліберних мінометів є велика загроза життю.

Наразі на цій позиції залишається один загиблий український військовий.

Другие новости