ПоддержатьУкраїнська

«Я вам не скажу за всю Одесу»: хто і як розкрадає прибережні землі та вулиці у самому серці міста

StopCor
StopCor

StopCor

«Я вам не скажу за всю Одесу»: хто і як розкрадає прибережні землі та вулиці у самому серці міста

Ім’я Володимира Галантерника в Одесі відоме всім: йому належать основні символи південної Пальміри – наприклад, ринок Привоз та курортна Аркадія. Сам він, щоправда, обирає для відпочинку Лондон та Сен-Тропе. Втім, саме Одеса його годує. Для того, аби розібратись у корупційних схемах захоплення міської землі, команда «СтопКору» вирушила до «перлини у моря».

«Я вам не скажу за всю Одесу»: хто і як розкрадає прибережні землі та вулиці у самому серці міста

Спілкуватися зі знімальною групою «Стоп Корупції» погодилися небагато людей, бо не готові говорити про справжнього хазяїна Одеси на камеру. Крім того, у місті знають – людина, в якої два маєтки у Лондоні, кожен з яких вартістю майже з десяток мільйонів доларів, тісно пов’язана з місцевими правоохоронцями і саме тому почувається безкарною.

Громадські активісти Одеси, які насмілюються відкрито виступити проти корупційних схем Труханова та Галантерника, піддаються тиску та нападам. За останній рік було зафіксовано не менше 8 таких випадків. Останній стався ввечері 22 вересня - невідомі зі зброєю напали на Олега Михайлика, одного з керівників міської організації партії "Сила людей". Олег Михайлик багато працював над захистом зеленої зони Одеси, історичних архітектурних пам’яток міста, боровся проти незаконного відчуження землі.

Колеги постраждалого впевнені - за нападом стоять одеські високопосадовці, очільник Нацполіції в області і обласний прокурор Олег Жученко. Як підкреслив лідер одеського осередку партії "Сила людей" Ігор Бичков -

вони є виконавцями. А громадський активіст Михайло Кузаконь називає прізвище замовника - Галантерник. «В Одесі та області за цим усім стоїть клан Галантерника» - наголошує громадський діяч.

«Тому що як раз саме з Галантерником і Трухановим пов'язані всі ті незаконні будівництва в Одесі, які великі, це розкрадання земель, прибрежній смузі, в інших місцях, все незаконне будівництво сьогодні дозволено тільки Галантернику, Труханову або тим, хто з ними домовились», - зазначає адвокат Вадим Оксюта.

«Я вам не скажу за всю Одесу»: хто і як розкрадає прибережні землі та вулиці у самому серці міста

Юрист, який не перший рік займається розслідуванням справ сірого кардинала Одеси, розповідає: міська земля переписується та оформлюється так, як навіть старі одесити не пам'ятають.

«Далі ще один такий цікавий бізнес-проект, це товариство Едвансмент, це Старосінна площа, це також бізнес-проект Галантерника. Чому ми знаємо – тому що також ми оскаржували передачу в оренду площі Старосінної…. Цікаво те, що Галантерником і Трухановим по цій площі реалізована повністю так звана «туалетна» схема, коли їм продали незаконно туалет, який належав територіальній громаді, прямо так і є, потім вони його знесли, а потім під неіснуючий об’єкт відвели земельну ділянку», - додає пан Оксюта.

Ба більше, земля захоплюється цілими вулицями! Та ще й у найдорожчих місцях курортної Одеси. Усі подробиці резонансної справи – в ексклюзивному розслідуванні «Стоп Корупції»:

https://youtu.be/epGTugnf9PM

Другие новости