ПоддержатьУкраїнська

З міськради Нью-Йорка приберуть статую президента-рабовласника Джефферсона

StopCor
StopCor

StopCor

З міськради Нью-Йорка приберуть статую президента-рабовласника Джефферсона

Про це передає Укрінформ з посиланням на The Hill.

За це рішення проголосувала Комісія з дизайну Нью-Йорка, яка вирішила, що президентові, який був рабовласником, не місце в органах міської влади.

«Томас Джефферсон був рабовласником, що володів більш як 600 чоловік, - сказала під час засідання комісії член Ради Адрієнна Адамс, яка є співголовою фракції чорношкірих, латиноамериканців і азіатів. – Мені вкрай неприємно усвідомлювати, що ми сидимо перед статуєю, яка вшановує рабовласника, котрий в душі вважав, що люди, схожі на мене, за своєю природою неповноцінні, позбавлені інтелекту й не гідні свободи і прав».

Aракція Адамс висловила розчарування відкладенням демонтажу до кінця року (комісія поки що не знайшла рішення, куди прибрати статую).

Водночас не всі схвально поставилися до рішення про винесення статуї.

«Прибрання статуї Томаса Джефферсона роботи П’єра-Жана Давида Д’альгерса з мерії стало б прямою атакою на символ демократичних цінностей, якими дорожать жителі Нью-Йорка, - зазначив у листі до комісії професор американської історії Прінстонського університету Шон Віленц. - Статуя віддає належне Джефферсону за його величезний внесок у розвиток Америки, та й усього людства».

Статуя Джефферсона перебувала у будівлі мерії з 1834 року і була перенесена до зали засідань міської ради в 1915 році.

Фото: golosameriki.com

Джерело: Укрінформ

Другие новости