ПоддержатьУкраїнська

За даними юристів, головний еколог Хмельницької області Гуменюк ставить під загрозу видобуток лікувальної води "Нафтуся"

StopCor
StopCor

StopCor

За даними юристів, головний еколог Хмельницької області Гуменюк ставить під загрозу видобуток лікувальної води 'Нафтуся'

Юристи "Стоп корупції" зафіксували серію порушень Водного та Земельного кодексів України зі сторони начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Віталія Гуменюка. Усі факти правники виклали у зверненнях до Міністерства екології, Державної екологічної інспекції.

"За час роботи на посаді начальника Державної екологічної інспекції Хмельницької області Віталій Гуменюк використовував своє службове становище та адміністративний вплив, організував будівництво санаторно-лікувального комплексу "Перлина Поділля" в селі Сатанів Городоцького району Хмельницької області з грубими порушеннями земельного, екологічного та містобудівного законодавства. Зокрема, капітальна 5-поверхова будівля санаторію з обслуговуючими спорудами побудовані в рекреаційній водоохоронній зоні у межах Національного природного парку "Подільські Товтри" на березі річки Збруч.

Це порушує Закон України "Про природно-заповідний фонд України". Також порушено Водний та Земельний кодекси України", - уточнюють юристи "Стоп корупції" у зверненні до компетентних органів.

За даними юристів, 18 січня 2016 року працівники національного природного парку "Подільські Товтри" та служба держохорони обстежили загальну територію національного природного парку та склали відповідний акт, у якому зафіксували грубі порушення природоохоронного законодавства на території курорту "Сатанів", суб'єктом господарювання якого є "Перлина Поділля". Серед основних порушень, за даними перевірки, зазначили будівництво в парковій та прибережно-захисній водоохоронній зоні і скидання нечистот у річку Збруч, уточнюють деталі інспекції юристи "Стоп корупції".

"У рамках обстеження відібрали проби води, які направили на аналіз до незалежної лабораторії. У результаті перевірки експерти встановили, що у воду скидають нечистоти. Про проведення перевірки та її результати повідомили керівництво Державної екологічної інспекції Хмельницької області. Утім Віталій Гуменюк, використовуючи службове становище, убезпечив санаторій від перевірки та санкцій і надав типову відписку", - зауважують юристи.

"Також, за отриманою нами інформацією від місцевих екологів, на території санаторію "Перлина Поділля" ще з 2013 року за вказівкою Гуменюка розпочалось буріння незаконної свердловини лікувальної мінеральної води. Право на видобуток Збручанської мінеральної води має лише Хмельницьке ДП з розвитку курортів і експлуатації природних лікувальних ресурсів "Хмельницьккурортресурси". Однак Гуменюк скористався службовими повноваженнями та добився, щоб дозвіл на буріння свердловини для видобутку мінеральної води отримала фізична особа-підприємець Олена Гуменюк – донька Віталія Гуменюка", - перераховують порушення юристи.

За даними правників, свердловина функціонує на повну потужність без дозволу на експлуатацію, що є прямим порушенням екологічного законодавства, Статті 19 ЗУ "Про курорти". Відповідно до Водного кодексу, який діяв на момент 2013 року, будівництво експлуатаційних свердловин має здійснюватись за наявності проектної документації та дозволу Обласної державної адміністрації, який власникам санаторію не надавали.

За інформацією фахівців, таке незаконне буріння та експлуатація свердловин негативно впливає на екологічну ситуацію в регіоні та ставить під загрозу знищення таких унікальних вод як "Нафтуся" (призводить до руйнування її хімічного складу, а значить до падіння лікувальних властивостей) і може призвести в майбутньому до екологічної катастрофи, ідеться у зверненні юристів до Міністерства екології України та Державної екологічної інспекції.

За даними юристів, головний еколог Хмельницької області Гуменюк ставить під загрозу видобуток лікувальної води ''Нафтуся''

Другие новости