ПоддержатьУкраїнська

Закарпаттю загрожує масштабна екологічна катастрофа, спровокована корупцією

StopCor
StopCor

StopCor

Закарпаттю загрожує масштабна екологічна катастрофа, спровокована корупцією

Склад цистерн з небезпечними відходами і пестицидами поблизу Рокосова може призвести до екологічної катастрофи міжнародного масштабу.

Проблема з тридцятирічною історією й досі не вирішена, мало того, таке враження, кажуть рокосівці, що цим ніхто не хоче займатися, й у першу чергу центральне відомство екології, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Закарпаття онлайн.

До місцевої глибинки навіть доходить неперевірена інформація про причини "саботажу".

Суть у тому, що Міністерство екології та природних ресурсів у 2012 році вивезло частину відходів. Після чого правоохоронні органи ніби знайшли чи то корупційні схеми, чи використання коштів не за призначенням, а замовників ніби мали посадити. Як наслідок, ніхто в Києві не хоче займатися проблемою, щоб не мати мороки з правоохоронцями й ревізорами. Так воно чи ні — невідомо, але факт залишається фактом – Хустська райдержадміністрація ніяк не діждеться відповіді з Києва на свій запит. В області дехто припускає, щоб замовником виконання була Хустська РДА.

"Я вже й обурювався, тому що це не вкладається в жодні правові рамки. Утилізацією таких відходів займаються всього два підприємства в Європі – польське й німецьке (Краків і Дрезден). Для того, щоб їхати туди й укладати угоди, потрібні відповідні повноваження й кошти. Зрозуміло, що це має вирішуватися не на рівні району", — говорить керівник управління агропромислового комплексу Хустської РДА Степан Чепис.

Зараз для утилізації відходів необхідно 5 мільйонів гривень. Ця сума непідйомна для Хустщини. З бюджетів району й області передбачають виділити на це по 200 тисяч гривень, ділиться інформацією Степан Чепис, тобто свою частку умов ми виконаємо, а вирішальне слово — за Києвом.

Другие новости