ПоддержатьУкраїнська

Законопроєкт щодо відчуження земельних ділянок відправлять на доопрацювання - Денісова

StopCor
StopCor

StopCor

Законопроєкт щодо відчуження земельних ділянок відправлять на доопрацювання - Денісова

Про це у Телеграмі повідомила уповновноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісової, яка взяла участь у засіданні, передає Укрінформ.

За словами омбудсмена, законопроєкт«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» не надходив на її погодження.

Документом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства щодо запровадження розгляду адміністративних справ про примусове відчуження земельних ділянок, об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені та перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності за правилами спрощеного позовного провадження. Водночас, на переконання омбудсмена, це “порушує право власників на мирне володіння своїм майном, право на справедливий судовий розгляд, а також право на належну правову процедуру”.

Денісова заявила, що за правилами спрощеного провадження розглядаються справи незначної складності. Крім того, у статті 267 КАС визначено особливості провадження у справах за адміністративними позовами про примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Згідно з ними, суд розглядає цю категорію справ за правилами загального позовного провадження.

“Таким чином, пропоновані зміни, з одного боку, не гарантують можливості належного захисту власниками своїх майнових прав, а з іншого – суперечать принципу правової визначеності законодавства, що є елементом принципу верховенства права, відповідно до статті 8 Конституції України. Прийняття вказаних змін може призвести до зловживань щодо розгляду справ з однакових правових відносин”, - наголосила уповноважена.

Вона додала, що урядовий комітет погодився з її позицією направити законопроєкт на доопрацювання.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким скасовується дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Джерело: Укрінформ

Другие новости