ПоддержатьУкраїнська

Замість покарання – підвищення: на Черкащині корумпований прокурор рветься у заступники керівника обласної прокуратури

StopCor
StopCor

StopCor

Замість покарання – підвищення: на Черкащині корумпований прокурор рветься у заступники керівника обласної прокуратури

Активісти Черкаської області намагаються завадити одіозному голові уманської прокуратури отримати підвищення. Підстави для занепокоєння та обурення – участь прокурора у корупційних схемах, гальмування та закриття незручних для нього кримінальних справ. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Очільник місцевої прокуратури Умані Роман Павленко – відомий не лише у своїй області діяч. Ще у 2017 році він потрапив у поле зору тодішнього Генпрокурора Юрія Луценка та отримав публічну догану під час службової наради за перекваліфікацію правопорушень.

Мешканці Умані та довколишніх сіл знають Павленка як посадовця, що покриває приватних бізнесменів, які незаконно приватизують земельні ділянки. Попри рішення суду, за яким ці ділянки мали отримати учасники АТО. Усі кримінальні провадження, які прокуратуру зобов’язував відкривати суд, згодом закривалися, слідство штучно затягувалося.

Зрештою, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягла Павленка до дисциплінарної відповідальності за недбалу організацію роботи прокуратури Умані. Та ані цей факт скандальної біографії, ані гучні журналістські розслідування, у яких він був центральним фігурантом, не стали на заваді Павленку подати свою кандидатуру на посаду заступника новопризначеного прокурора Черкаської області. За інформацією місцевих ЗМІ, сьогодні у нього мала відбутися співбесіда як з претендентом на бажану посаду. Але хвиля обурення активістів спричинила резонанс, проігнорувати який прокуратура області вже не змогла.

23 грудня у своїй офіційній відповіді журналістам пресслужба прокуратури Черкащини запевнила, що про співбесіду з Павленком як з кандидатом не йдеться, зустріч відбудеться як звітна перед новим прокурором області.

Нагадаємо, що черкаська місцева прокуратура розпочала щодо Романа Павленка службову перевірку ще 20 листопада. За місяць, тобто 20 грудня, спеціально утворена комісія мала повідомити про результати перевірки.

Другие новости