ПоддержатьУкраїнська

Замороження держборгу США загрожує стабільності долара у світі - Байден

StopCor
StopCor

StopCor

Замороження держборгу США загрожує стабільності долара у світі - Байден

Про це Байден заявив у своєму зверненні з Білого дому, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Нездатність підняти ліміт боргу поставить під сумнів готовність Конгресу виконувати зобов’язання, які ми вже взяли на себе. Це підірве надійність цінних паперів міністерства фінансів США. І це загрожуватиме резервному статусу долара як глобальної валюти, на яку спирається світ», - наголосив Байден.

Окрім того, за його словами, такі дії призведуть до зниження кредитного рейтингу США: «Зростуть відсоткові ставки за іпотечними кредитами, автокредитами, позиками за кредитними картами».

Глава Білого дому нагадав, що республіканці за президентства Трампа підіймали ліміт державного боргу тричі - і щоразу за підтримки демократів. «Але зараз вони не хочуть підвищувати його навіть попри те, що несуть відповідальність за нарахування понад $8 трильйонів впродовж чотирьох років попередньої адміністрації», - вказав Байден.

За це, додав він, країна розплачуватиметься вже зараз. «Республіканці не лише відмовляються виконувати свою роботу, вони погрожують використати свою політичну силу, щоби зашкодити нам виконувати своє завдання – врятувати економіку від катастрофічного розвитку подій. На мою думку, це лицемірно, небезпечно й ганебно», - резюмував американський лідер.

Як повідомляв Укрінформ, міністр фінансів США Джанет Єллен неодноразово наголошувала на необхідності ухвалити до 18 жовтня законопроєкт, який дозволить підняти ліміт державного боргу. Інакше це може призвести до оголошення Штатами економічного дефолту.

Фото: The Washington Post

Джерело: Укрінформ

Другие новости