Чи зможе пожежна машина безперешкодно потрапити до вашого під’їзду? А чи за нормами встановлено сміттєві баки у вашому дворі? Та чи на достатній відстані від вашої житлової зони розташована заправка? Відповіді на ці питання дають державні будівельні норми, обов’язкові до виконання для всіх без виключення.
А погоджувала їх спеціальна комісія при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, де й вирішувалося – може забудовник щось звести чи ні. Причому донедавна усе вирішувалося, як правило, за зачиненими дверима. І часто забудовник та чиновники домовлялися про що завгодно, нехтуючи нормами та стандартами.
«Раніше це були засідання з кульками, тихенько сідали, один одному потискали руки і під загальний «одобрямс» погоджували те, проти чого зараз борються сотні активістів у всіх куточках України», - згадує архітектор, експерт у галузі містобудування Віктор Глеба.
У травні цього року заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе заявив про реформування застарілої корумпованої схеми.
«Спільно з міжнародними партнерами та громадськими організаціями ми напрацювали зміни до процедур розгляду та погодження відхилень від ДБН. Вони є максимально прозорими та відкритими, щоб уникнути будь-яких корупційних проявів. Це питання важливе і дуже очікуване», - заявив заступник міністра.
Відтоді відкритий механізм погодження відхилень від державних будівельних норм почав реалізовуватися на практиці. Днями відбулось вже друге засідання секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Деталі – у репортажі:
https://www.youtube.com/watch?v=-yVmzBEJwwk