ПоддержатьУкраїнська

Жителі "Комфорт Тауну" збирають сусідів на акцію за закриття небезпечного заводу у районі

StopCor
StopCor

StopCor

Жителі 'Комфорт Тауну' збирають сусідів на акцію за закриття небезпечного заводу у районі

Жителі ЖК "Комфорт Таун" провели громадську приймальню для спілкування з сусідами та збору активістів на акцію за закриття заводу "Фанпліт" у районі. Про це стало відомо представникам "Стоп корупції".

"Ми схвалюємо наміри та ідейність жителів "Комфорт Тауну", які виступають за закриття небезпечного підприємства "Фанпліт" по сусідству з їхніми будинками. Завод використовує у своїй роботі залишки власного виробництва, у навколишнє середовище йдуть викиди формальдегіду. Наші журналісти спільно з експертами провели відповідні аналізи, результати були шокуючі. Місцеві жителі дуже активні та принципові, продовжують боротьбу за закриття небезпечного заводу-сусіда", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Жителі ''Комфорт Тауну'' збирають сусідів на акцію за закриття небезпечного заводу у районі

Нагадаємо, напередодні активісти "Стоп корупції" спільно з представником екоінспекції провели перевірку виконання припису щодо заборони користування обладнанням та устаткуванням з боку керівництва заводу з виготовлення фанери "Фанпліт". Подробиці розповіли представники проекту.

"У ході перевірки було встановлено, що котел працює в холостому режимі для того, щоб техніка не зламалась. А арештована лінія з подачі деревини перебуває у розібраному вигляді й не підключена до котла.

Отже, припис виконано не в повному обсязі, а саме не розроблений проект впливу на навколишнє середовище, а це є порушенням. Також у ході перевірки ми дізнались, що дирекція підприємства подала документи на новий дозвіл, але там не передбачене використання деревини, оскільки немає можливості провести виміри щодо забруднення від деревини через арештоване устаткування.

Для виконання провадження з метою припинення роботи заводу необхідно арештувати головний верстат, який і виготовляє продукцію. Ціна машини відповідає сумі боргу підприємства. Арешт дасть можливість незабаром реалізувати обладнання та пришвидшити процес його реалізації", – розповіли про результати перевірки активісти "Стоп корупції".

Додамо, раніше представники ГО "Стоп корупції" провели зустріч з активістами ГО "Мешканці "Комфорт Таун", які звернулись до проекту через діяльність заводу в районі. За словами активістів, підприємство використовує у своїй роботі відходи та забруднює своїми викидами повітря та довколишнє середовище. Подробиці у соцмережі виклав стопкорівець Богдан Хмельницький.

"У нашому офісі відбулась зустріч з представниками ГО "Мешканці "Комфорт Таун", які звернулись до нас наприкінці листопада. Уже не перший місяць жителі району скаржаться, на отруйні викиди від діяльності заводу "Фанпліт", який займається виготовлення фанери.

Наразі робота підприємства тимчасово зупинена через відкриті проти нього кримінальні провадження, однак уже найближчим часом завод може відновити свою роботу. І знову підприємство буде завдавати шкоду навколишньому середовищу.

Річ у тім, що відповідно до норм, завод має використовувати як паливо газ. Проте керівництво підприємства абсолютно ігнорує вимоги закону і використовує різноманітні відходи.

На початку літа цього року завод хоче отримати дозвіл на продовження своєї діяльності, який видається на кілька років, і жителі "Комфорт Тауну" переживають, що якщо підприємство продовжить роботи, у них не буде жодних важелів впливу.

Разом з активістами "Комфорт Тауну" ми координували свої подальші кроки, щоб в районі можна було нормально дихати, а керівництво заводу згадало про вимоги закону", – зазначив заступник голови правління ГО "Стоп корупції" Богдан Хмельницький на своїй сторінці у соцмережі.

Другие новости