ПоддержатьУкраїнська

Активісти попередили банки про можливі кредитні афери

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти попередили банки про можливі кредитні афери

"СтопКор" здійснив рейд по кількох українських банках з метою донести інформацію про можливість кредитних афер. 

Активісти попередили банки про можливі кредитні афери

Активісти повідомили про те, що, за інсайдерською інформацією, низкою аграрних компаній, зокрема, аграрною компанією ТОВ "Аграрні системні технології"  може готуватись масштабна афера з неповерненням кредитних коштів, наданих українськими банками. Саме таку аферу провернула компанія ТАКО (споріднена з "АСТ", адже, за інформацією ЗМІ, у них один фактичний власник) у 2014- 2015 роках. Тоді близько 90 млн дол. аграрний холдинг "Технологічна аграрна компанія об'єднана" ("ТАКО", фактичний засновник – Дмитро Колесник) позичив в низки українських банків: "Райффайзен Банку Аваль", "Приватбанку", "Unicredit Bank", "ПУМБу", "Креді Агріколь Банку", "Мегабанку". Але стягнути борг, за інформацією ЗМІ, банки намагались довго та безрезультатно.

Активісти попередили банки про можливі кредитні афери

СтопКорівці передали колективне звернення керівникам та топ-менеджерам  "Мегабанку", банків "Південний", "ОТП" та повідомили про схеми несплати по кредитних заборгованостях. Ці схеми постраждалі від "ТАКО" банкіри 2 роки тому оприлюднили  в офіційному зверненні до генерального прокурора та правоохоронних органів.

"ТАКО" без згоди банку переоформила паї, з яких мав бути зібраний заставлений урожай, на родинну компанію ТОВ "Аграрні системні технології". Це формально дає змогу  стверджувати, що до зерна, вирощеного на орендованих уже цією компанією полях, банкіри не матимуть стосунку. Утім про те, що у компаній фактично один власник, свідчить той факт, що ТОВ "АСТ" із засновником у Британії є правонаступником ліквідованого ПП "Колос" (код ЄДРПОУ 03568089 у них однаковий), засновником якого була особисто Тетяна Колесник – сестра Дмитра Колесника. Це дає підстави стверджувати, що "АСТ" і "ТАКО" – компанії родинні. "Приват", до речі, подав до суду на компанію "АСТ" через борги "ТАКО".

Активісти попередили банки про можливі кредитні афери

Судячи з цієї інформації, поширеної в ЗМІ, одіозний земельний магнат Дмитро Колесник міг організувати злочинні схеми з самостійного підписання договорів оренди з пайовиками та шахрайського заволодіння кредитними коштами різних банків України. Ці схеми пан Колесник почав запроваджувати ще з  компанії "ТАКО".

За інсайдерською інформацією, сьогодні Колесник через одіозний земельний магнат Дмитро Колесник АСТ одіозний земельний магнат Дмитро Колесник і низку інших підставних компаній знову намагається набрати кредитів у банках. Причому кредитні гроші, за інформацією з наближених до компанії джерел, витрачаються на рейдерське захоплення врожаю, підробку документів, підкупи, замовні акції протесту, статті та сюжети.

Активісти попередили керівників та службу безпеки банківських установ про ризики, пов’язані з впровадженням таких схем. А також залишили контакти. Менеджери банків повідомили, що не мають права розголошувати банківську таємницю щодо кредитування клієнтів та сприйняли попередження активістів із вдячністю. Представники банків висловили готовність звертатись до громадських активістів та журналістів у разі  виникнення проблем з поверненням кредитів.

Другие новости

Компания депутатов из Тернополя нечестно победила на тендере и получила почти 1 млн грн, — прокуратура

Компания депутатов из Тернополя нечестно победила на тендере и получила почти 1 млн грн, — прокуратура

Предоставление телевизионных услуг в Тернополе превратилось в предмет судебного разбирательства после обвинения в сговоре компании, связанной с городским депутатом