ПоддержатьУкраїнська

«Бережіть у собі людяність - це найцінніший скарб», - старший слідчий столичної поліції Лілія Бабкова

StopCor
StopCor

StopCor

«Бережіть у собі людяність - це найцінніший скарб», - старший слідчий столичної поліції Лілія Бабкова

Старший лейтенант поліції розслідує найважчі кримінальні провадження, які стосуються життя та здоров’я осіб, зокрема, неповнолітніх.

За шість років на посаді слідчої Лілія Бабкова довела до суду більше ста проваджень щодо злочинів, скоєних проти життя та здоров’я людини, а також провела більше тисячі слідчих дій. Наразі вона працює старшим слідчим відділення з розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи з додатковим напрямком «ювенальний слідчий» Голосіївського управління поліції ГУНП у м. Києві.

«Бережіть у собі людяність - це найцінніший скарб», - старший слідчий столичної поліції Лілія Бабкова

Коли у 2014 році молодший лейтенант міліції Лілія Бабкова прийшла працювати у тоді ще Голосіївське районне управління ГУМВС України в м. Києві, вона була єдиною жінкою слідчим у відділенні з розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я.

«Бережіть у собі людяність - це найцінніший скарб», - старший слідчий столичної поліції Лілія Бабкова

«Після проходження первинної професійної підготовки було важко адаптуватися. Адже на службі ти кожного дня стикаєшся із негативними емоціями людей, їхнім болем, зокрема, втратою близьких. До сьогоднішнього дня працюю над тим, щоби ці думки залишати у кабінеті», - поділилася старший лейтенант поліції.

Кожне досудове розслідування - це кропітка робота доказування. Перш за все, для успішної роботи слідчий завжди повинен пам’ятати про презумпцію невинуватості. Тільки так можна бути об’єктивним і стійким.

Поліцейська пригадує, коли вночі пролунав дзвінок із пологового відділення й лікар повідомила, що її фігурантка народжує:

«Це - жінка, яка на той момент підозрювалася у вбивстві. Вона вела асоціальний спосіб життя, зловживала алкоголем та вже мала дітей, але з ними не підтримувала зв’язок. Підозрювана попросила акушерку зателефонувати мені, щоби я приїхала до неї в лікарню, тому що у столиці вона жила сама. Ми з колегами зібрали речі та все необхідне для дитини. На час досудового розслідування помістили її з малечею у спеціальний заклад для жінок із дітьми. Суд осудив її за статтею 118 Кримінального кодексу України, це - умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони та призначив умовне покарання у вигляді одного року. Після цього я допомогла переїхати їй до місця своєї реєстрації. Наразі вона не вживає спиртні напої та проживає зі всіма дітьми разом».

Найважчі справи - кримінальні провадження, де потерпілими є діти. Це завжди стосується моральних і суспільних норм, психології та принципів людської гідності.

«Важко телефонувати матері, дитина якої знаходиться у критичному стані в реанімації або померла, а потім викликати її на проведення процесуальних дій. Важко слухати біль цієї жінки, іноді навіть буває нестерпно, але це моя робота. Я ніколи не пошкодувала за обраний професійних шлях і з гордістю ношу звання поліцейського», - ділиться враженнями Лілія.

Лілія Бабкова сильна, вольова й принципова жінка. Відкрита, професійна, стійка і справжня слідча, у якої на життєвому шляху було багато перетинів, але вона завжди іде вперед із усмішкою, зберігаючи в собі людяність та співпереживання.

Відділ комунікації поліції Києва

Христина Кір’якова

Другие новости