Бізнесмен Коломойський пропонував керівництву британської JKX Oil & Gas фінансування взамін на контроль над українськими активами
Співвласник Приватбанку Ігор Коломойський в 2012 році пропонував керівництву компанії JKX Oil & Gas plc (Велика Британія) фінансову допомогу взамін на контроль над головним активом компанії - "Полтавською газонафтовою компанією" (ПГНК), що є одним з найбільших приватних добувачів нафти й газу в Україні.
Про це свідчить рішення Високого суду Англії від 30 серпня в суперечці між JKX і Eclairs Group Limited (Британські Віргінські острова).
Відповідно до документа, JKX Oil & Gas в 2012 році стикнулася з фінансовими проблемами й не могла розраховувати на залучення коштів зі звичайних джерел.
Виконавчий директор JKX Oil & Gas Пол Девіс у серпні 2012 року відправився на зустріч із Коломойським у Монако, щоб довідатися про можливість фінансування компанії через Приватбанк.
"Коломойський погодився на це, але тільки якщо його довірена особа одержить тіньове управлінське призначення на посаді генерального директора ПГНК. Гендиректор - авторитетна посада, і людина на такій тіньовій посаді здатна впливати на цю посаду (і, безсумнівно, звітувати особі, що його призначила). Девіс висловив свою точку зору, що правління JKX або акціонери не схвалять таку пропозицію, на що Коломойський зрозуміло відповів, що їм не потрібно знати про це", - сказано в рішенні суду.
Читайте также: Ветеран АТО: рейтинг президента уже посыпался, а ведь ему еще «ПриватБанк» Коломойскому отдавать, землю продавать
Компанії Eclairs Group і Glengary Overseas Limited є найбільшими акціонерами JKX із загальною часткою 39,98%.
Eclairs Group володіють Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов, Glengary Overseas належить російському бізнесмену Олександру Жукову (95% акцій).
З тексту рішення суду випливає, що директори JKX побоювалися недружнього захоплення компанії з боку вище зазначених бізнесменів, з огляду на, зокрема, репутацію Коломойського.
Девіс у своїх показаннях нагадує, що в 2010 році ПГНК уже стикалася з необґрунтованим тиском податкових органів України й JKX для врегулювання ситуації була змушена вдатися до дипломатичних контактів.
23 травня 2013 року в переддень зборів акціонерів JKX у виданні Financial Times було розміщено лист Eclairs Group із пропозицією розглянути питання про висновок з дирекції Девіса й Пітера Діксона й призначення директорами Бориса Епштейна, Станіслава Юдіна й Олександра Рацкевича.
Як один із аргументів проти нинішніх директорів наводиться конфлікт ПГНК із Податковою службою в 2010 році.
При цьому, за інформацією Девіса, Юдін (колишній головний бухгалтер Іллічівського морського торговельного порту) перебуває в розшуку в Україні за розкрадання коштів.
У результаті рада директорів JKX призупинила права Eclairs Group і Glengary Overseas на участь у зборах акціонерів JKX, що було призначено на 5 червня.
9 липня 2013 року, як сказано в документі, українська податкова влада почала перевірку рахунків ПГНК за 2010 рік.
Українська компанія заперечила дії податківців у суді.
Читайте также: Палий: речь о государственной измене – олигархи сознательно «сливают» Украину Кремлю в обмен на какие-то преференции
При цьому докази або свідоцтва, що Податкова діє в інтересах Коломойського в рішенні суду не наводяться.
Як повідомляло агентство, 30 серпня Високий суд Англії скасував рішення ради директорів JKX про припинення прав Eclairs і Glengary.
УН