ПоддержатьУкраїнська

Богдан Хмельницький розповів, чим може скінчитись для архітекторів "підпал" каплиці УПЦ (МП) у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

Богдан Хмельницький розповів, чим може скінчитись для архітекторів 'підпал' каплиці УПЦ (МП) у Києві

Двоє архітекторів - Олександр Горбань та Олексій Шемотюк, яких звинувачують у підпалі так званого «Десятинного монастиря» у Києві, можуть обмежитись адміністративним покаранням.

У цьому переконаний правозахисник та адвокат Богдан Хмельницький. Про це він написав у своїй публікації на сайті видання «Обозреватель». У статті Хмельницький наводить низку незаперечних фактів незаконності зведення каплиці УПЦ МП в історичній частині Києва.

«Ще у 2000 біля розкопок Десятинної церкви встановили намет для проведення разового молебню, а згодом на його місці з’явилась каплиця. За словами настоятеля московського патріархату, нібито дозвіл на зведення споруди дав президент, а пізніше навіть з’явилось відповідне рішення суду про законність споруди. Хоча показати ці документи у патріархаті не змогли. Незаконність споруди та відсутність акту на відведення земельної ділянки підтвердили у КМДА, ГПУ та Міністерстві культури... На моє переконання, архітектори мають бути виправдані, у гіршому випадку відбудуть адмін покарання, яке також можна буде оскаржити», - зазначив у публікації заступник голови правління ГО «Стоп корупції», правозахисник та адвокат Богдан Хмельницький.

Додамо, що сьогодні комісія Київської міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала петицію щодо знесення каплиці УПЦ Московського патріархату біля фундаменту Десятинної церкви як незаконної.

Депутати вирішили рекомендувати Київському міському голові підтримати петицію № 6972.

Також вони рекомендують Віталію Кличку доручити структурним підрозділам Київської міської держадміністрації вжити всі передбачені законодавством заходи, направлені на усунення правопорушень у найкоротший термін.

Під час засідання петицію № 6972 підтримали усі 18 присутніх депутатів.

Петиція про знесення незаконної каплиці зібрала понад 10 тисяч підписів. Саме така кількість необхідна, щоб звернення розглянули представники влади.

Каплиця розташована на території Національного музею історії України в центрі Києва. На думку авторів петиції, територія, на якій збудована каплиця УПЦ (МП), "належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення".

Як відомо, 25 січня поліція повідомила, що за спробу підпалити так званий "Десятинний монастир" УПЦ (МП) затримали Олександра Горбаня й Олексія Шемотюка, які виявилися архітекторами. Провадження відкрили за статтею про "замах на умисне знищення або пошкодження майна".

Шевченківський райсуд Києва взяв двох архітекторів під варту на два місяці з можливістю внесення застави, попри клопотання прокурора обмежитись домашнім арештом.

3 лютого біля Національного музею історії України на підтримку архітекторів мітингували кілька сотень людей. Паралельно представники УПЦ (МП) проводили мітинг-молебень на захист споруди.

5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив Горбаня й Шемотюка на поруки народних депутатів.

Споруду, яка належить УПЦ (МП), біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2005 році. Попри відсутність дозвільних документів, "монастир" понад 10 років функціонує на території історичної пам’ятки.

Другие новости