ПоддержатьУкраїнська

ДФС звільнила за хабарництво понад 250 керівників митниць

StopCor
StopCor

StopCor

ДФС звільнила за хабарництво понад 250 керівників митниць

За останні 9 місяців Державна фіскальна служба звільнила за зловживання понад 250 керівників митниць.

Про це розповів глава відомства Роман Насіров в інтерв'ю DT.UA.

"Ми за 9 місяців змінили понад 250 керівників митниць різного рівня — величезний відсоток керівного складу. В кінцевому підсумку все залежить від людини. У корупції на митниці головну роль завжди відіграє людський фактор", – сказав він.

"Схеми на митниці на сьогоднішній день ми максимально прибрали", - заявив глава ДФС.

За його словами, викорінення корупції – це "наша поточна робота", але реалії такі, що "звичайно, випадки корупції, на жаль, трапляються".

"Так, на жаль, продовжуємо фіксувати зловживання і корупційні факти, але дуже швидко намагаємося їх зупинити... Це сумна статистика, але з початку цього року підрозділами внутрішньої безпеки ДФС близько 60-ти справ вже направлено в суди", – повідомив він, нагадавши, що ДГФС проводить масові скорочення: з 56 тисяч залишиться 42 тисячі.

Насіров також прокоментував останні проблеми на Закарпатській митниці: "Так, у нас були претензії до деяких працівників Закарпатської митниці, в тому числі і до керівництва. Зловживання і корупцію ми бачимо, декілька чоловік вже звільнено, решта отримали стягнення".

Основною причиною корупції глава ДФС вважає низьку оплату праці в службі.

"У нас нерівномірно пройшло підвищення заробітних плат в країні. У новій поліції зарплати по 7-8 тисяч гривень, в Міністерстві фінансів середня заробітна плата 9,5 тисячі, а в ДФС — нижче чотирьох тисяч", - сказав він.

Насіров також зазначив, що поки не вдалося істотно підвищити зарплати працівникам: "адже при скороченнях люди йдуть у відпустки, отримують вихідні допомоги, компенсації та інше". Але пообіцяв, що у другому півріччі зарплати будуть проіндексовані.

На питання, чому у глави ДФС досі немає заступника, який би займався митним напрямком, Насіров пояснив, що з питанням призначення затягує Кабінет міністрів.

"Ми неодноразово зверталися в Міністерство фінансів з проханням про проведення конкурсу і призначення моїх заступників", - сказав він.

Насіров зазначив, що на сьогоднішній день за всі напрямки роботи ДФС відповідає особисто він.

Другие новости