ПоддержатьУкраїнська

Для чого навмисно знищують пам'ятки архітектури у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

Для чого навмисно знищують пам'ятки архітектури у Києві

Напередодні в центрі Києва знову горіла історична будівля. У відселеному будинку по вулиці Богдана Хмельницького палали верхні поверхи. Це вже не перший такий випадок за останні місяці.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій причину досі встановлюють. А от активісти впевнені – це умисний підпал, повідомляють журналісти інтернет-видання "24".

Здійснюються підпали для того, щоб потім будувати висотки, – зазначила киянка, активістка, голова ГО "Барви життя" Лідія Гончаренко.

Підтримують їх і звичайні перехожі. Хоча пропонують й альтернативні версії. Старовинна будівля горить уже не вперше. А два роки тому у ній обвалилися перекриття. Під завалами загинули два будівельники, п'ятеро отримали травми.

Виявилося, без жодного дозволу вони зносили капітальні стіни на замовлення ТОВ "Фонд дослідження та розвитку". Хоча договір уклали лише про вивезення сміття. Підозру в руйнуванні пам'ятки висунули тільки виконробу. Проте кримінальну відповідальність ніхто так і не поніс.

У прибутковому будинку купчині Вольфсон жили зоолог Юлій Вагнер і композитор Гліб Таранов. Проте у 2004 будинок визнали аварійним і людей відселили. А невдовзі з'ясувалося, що тут хочуть побудувати висотку у 20 поверхів з офісами і магазинами. І навіть вже готовий проект, який готувався розгляди департамент містобудування.

Згодом, аби цього не сталося, самооборона Майдану поселила у будинок переселенців з Донбасу. Однак за рік правоохоронці їх вигнали, а садибу передали новоствореному ОСББ "Богдана Хмельницького, 12-14". Очолила його Ірина Бойко, дружина міністра навколишнього середовища уряду Азарова Віктора Бойка. Відтоді там чергувала охорона.

Це ще трапилося за часів Омельченка і Черновецького. Особи, які близькі до влади, вони просто-таки отримували ці будинки в дуже непрозорий спосіб, часто без аукціону. Незрозуміло якою системою. Ми ставили питання в прокуратуру, яким чином ці будинки переходили, то часто чуємо що зараз навіть архіви знищені, – зазначила Лідія Гончаренко.

Будинок Центрального гастроному теж горів нещодавно, у жовтні. Міська влада пообіцяла – неодмінно розбереться. Поки у цій справі жодного прогресу.

Другие новости