ПоддержатьУкраїнська

Дніпропетровську область запропонували перейменувати на Січеславську

StopCor
StopCor

StopCor

Дніпропетровську область запропонували перейменувати на Січеславську

Дніпряни подали петицію про перейменування Дніпропетровської області. Нову назву запропонували представники організації "СІЧ".

Новину передає "Преса України".

Правозахисна група "СІЧ" запропонувала декомунізувати Дніпропетровську область. Один з членів організації, Дмитро Рева, зареєстрував відповідну петицію на офіційному інтернет-представництві президента України. В її тексті зазначено, що область варто перейменувати на Січеславську.

На офіційній сторінці "СІЧі" у соцмережі зазначено, як організація обирала нову назву.

"Протягом останніх місяців ми з однодумцями сумлінно вивчали історичні архіви та висновки науковців, вели переговори з народними депутатами та листувались з профільним комітетом. Запасалися аргументами та натхненням. Отже, час прийшов, розпочинаємо переможну кампанію за повернення козацькому краю історичної назви", – відзначили представники організації.

За словами авторів петиції, у нинішній назві міститься згадка про Григорія Петровського. Останній був одним з організаторів Голодомору.

"Натомість слава області, колиски п'яти Січей в минулому і форпосту оборони в теперішній час, має бути підкреслена гідним ім'ям, історичним ім'ям, ім'ям, в якому знайде відображення незламна воля, крицевий дух і славне майбуття. Січеславська – так!" – відзначили у "СІЧі".

Варто зазначити, у травні 2016 року ВРУ дала добро на перейменування міста Дніпропетровськ на Дніпро. Нове ім'я місту запропонував представник УКРОПу Андрій Денисенко. За його словами, назву Дніпропетровськ у 1926 році запропонував той же Петровський, ініціатор Голодомору.

Другие новости