ПоддержатьУкраїнська

До 13 років позбавлення волі засуджено Івана Без’язикова, викритого військовою контррозвідкою СБУ на державній зраді

StopCor
StopCor

StopCor

До 13 років позбавлення волі засуджено Івана Без’язикова, викритого військовою контррозвідкою СБУ на державній зраді

За матеріалами військової контррозвідки Служби безпеки України до 13 років позбавлення волі засуджено Івана Без’язикова за звинуваченням у державній зраді.

У результаті проведення багатоетапної спеціальної операції СБУ здобула та передала до суду беззаперечні докази вчинення колишнім начальником розвідки Штабу 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України Без’язиковим цього злочину.

Нагадаємо, що у серпні 2014 року Без’язиков під час проведення перемовин з бойовиками щодо можливого обміну пораненими і тілами загиблих потрапив у полон до російсько-терористичних угрупувань.

На пропозицію керівника розвідувального управління республіканської гвардії «ДНР» з позивним «Хмурий», який є кадровим співробітником ГРУ Генштабу Збройних сил РФ Сергієм Дубінським, щодо подальшої служби у підрозділі розвідки «ДНР», український полковник дав згоду.

У межах розпочатого кримінального провадження слідчі СБУ достеменно встановили, що Без’язиков добровільно вступив до лав підконтрольного ГРУ ГШ ЗС РФ так званого «Розвідувального управління «ДНР». Він займався збором, обробкою та узагальненням розвідувальної інформації про сили антитерористичної операції., які використовувались терористами для збройного опору підрозділам ЗС України.

Діючи в інтересах терористичної організації «ДНР», Без’язиков брав участь у вербуванні українських військовослужбовців, які перебували у полоні. Він також допомагав бойовикам планувати розвідувально-диверсійні акції проти сил АТО.

7 квітня 2020 року Шевченківським судом м. Києва Івана Без’язикова визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді 13 років ув’язнення із позбавленням військового звання полковник.

Захист має право подати апеляцію на рішення суду.

Другие новости