ПоддержатьУкраїнська

До російських кордонів прибули американські винищувачі F-35A

StopCor
StopCor

StopCor

До російських кордонів прибули американські винищувачі F-35A

Два американські винищувачі F-35A прибули до російських кордонів в рамках програми НАТО, яка була запроваджена після російської агресії в Криму. Вони братимуть участь в спільних військово-повітряних навчаннях в Балтії.

Новину повідомляє "Преса України".

Протягом наступних днів літаки-невидимки відправляться з Британії до союзниці по НАТО Естонії, яка поділяє кордон з РФ завдовжки 294 км. Винищувачі F-35A також будуть розміщені у Румунії, яка є членом НАТО і колишньою союзницею СРСР у Варшавському договорі.

Як Естонія, так і Румунія занепокоєні російською агресією після анексії Москвою Криму. Американський чиновник зазначив, що перекидання винищувачів F-35A до Європи здійснюється згідно з програмою Європейської ініціативи гарантування безпеки(European Reassurance Initiative - ERI), введеної у відповідь на цей крок Росії.

Протягом кількох тижнів винищувачі братимуть участь у спільних тренувальних польотах з іншими військовими літаками США і НАТО.

Про можливості задіяти F-35А на деякий час для охорони повітряних кордонів країн Балтії повідомив влітку минулого року американський генерал Герберт Карлайл у виступі перед Конгресом. Карлайл також заявив, що завдання F-35А – послати сигнал потенційним суперникам, таким як Росія.

До російських кордонів прибули американські винищувачі F-35A

У рамках програми ERI, у Європі також розміщено кілька тисяч сухопутних сил США, включно з бригадою американської армії, яку передислоковано до Польщі у січні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що такі дислокації військ становлять загрозу Росії. "Вони загрожують нашим інтересам, нашій безпеці", – заявив він.

Нагадаємо, ще один повітряний інцидент трапився між російськими та американськими ВВС. Останні перехопили бомбардувальники РФ, коли вони наблизилися до американської Аляски. При цьому наголошується, що російські військові літаки вперше за довгий час так осміліли – підлетіли на критично малу відстань.

Другие новости