ПоддержатьУкраїнська

До суду скеровано справу стосовно двох посадовців «Укргазвидобування»

StopCor
StopCor

StopCor

До суду скеровано справу стосовно двох посадовців «Укргазвидобування»

Розслідування факту вимагання та одержання неправомірної вигоди двома службовими особами АТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») закінчено. 20 січня 2020 року прокурори САП скерували до суду обвинувальний акт для розгляду по суті.

За даними слідства, у лютому 2018 року ПАТ «Укргазвидобування» (із травня 2018 року —АТ) оголосило про проведення допорогової закупівлі. Після оприлюднення тендерних пропозицій директор з підготовки та транспортування газу і начальник механіко-технологічного департаменту АТ «Укргазвидобування», діючи за попередньої змови та з корисливих мотивів, поставили умову перед керівником підприємства, пропозиція якого, на їхню думку, була найбільш вигідною та обґрунтованою. Відповідно до цієї умови, керівник ТОВ мав надати неправомірну вигоду, в іншому разі його пропозицію буде відхилено.

Як наслідок, упродовж вересня-грудня 2018 року змовники частинами отримали неправомірну вигоду в загальному розмірі 26,9 млн грн за дії в інтересах приватного ТОВ. Отримані кошти обвинувачені поділили між собою.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснювали з квітня 2019 року.

Дії обвинувачених кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). У разі визнання винуватості осіб у суді їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото dt.ua

Другие новости