ПоддержатьУкраїнська

Екснардепу відмовлено у задоволенні позову до НАБУ — рішення суду

StopCor
StopCor

StopCor

Екснардепу відмовлено у задоволенні позову до НАБУ — рішення суду

Колишньому народному депутату України, обвинуваченому у так званій «бурштиновій справі», відмовлено у задоволенні позову до Національного антикорупційного бюро України, Генеральної прокуратури України та Державної казначейської служби України про стягнення 100 млн грн з Державного бюджету України. Відповідне рішення, що 11 лютого 2020 року ухвалив Печерський районний суд м. Києва, вкотре підтверджує законність дій детективів НАБУ під час розслідування злочину за участю експарламентаря.

У позові, що розглядався Печерським райсудом, колишній народний депутат вимагав відшкодування за рахунок Державного бюджету України 100 млн грн моральної шкоди, якої, на його думку, він зазнав внаслідок проведення оперативно-розшукових заходів детективами НАБУ. Посилався позивач на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019.

Ці суди адміністративної юрисдикції нібито встановили порушення у діях детективів Національного бюро, незважаючи на те, що розгляд спорів такого роду не належить до їхньої компетенції. Так, переглядаючи вказані рішення адміністративних судів Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 18.11.2019 висловила позицію: якщо «спір виникає у зв’язку з протиправними, на переконання певної особи, діями та бездіяльністю посадових та службових осіб органів прокуратури [читай також — детективів НАБУ, інших органів досудового розслідування], вчинених або не вчинених останніми у рамках кримінального провадження, перевірка правомірності таких діянь з огляду на положення пункту 2 частини другої статті 19 КАС України знаходиться поза межами юрисдикції адміністративного суду, адже їх оскарження має здійснюватися у порядку, встановленому КПК України».

Об’єктивно оцінивши обставини позову екс-народного депутата України, Печерський районний суд м. Києва відмовив у задоволені позовних вимог, а тим самим — запобіг незаконному стягненню коштів платників податків.

Нагадуємо, у 2016–2018 роках НАБУ та САП розслідували кримінальне провадження за фактом отримання народними депутатами неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії у видобутку бурштину в Україні («бурштинова справа»). Через імовірну причетність до протиправних дій співробітників правоохоронних і контролюючих органів та для мінімізації ризиків витоку інформації детективи НАБУ здійснювали досудове розслідування у форматі спеціальної операції. 5 жовтня 2018 року справу за обвинуваченням двох екснардепів та двох інших осіб передали на розгляд Голосіївського районного суду, а за рік потому — до новоствореного Вищого антикорупційного суду, де триває розгляд.

Деталі «бурштинової справи» — у мультимедійній статті.

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/бурштинова%20справа

Другие новости