ПоддержатьУкраїнська

Екссуддя постане перед судом за винесення завідомо неправосудного рішення

StopCor
StopCor

StopCor

Екссуддя постане перед судом за винесення завідомо неправосудного рішення

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишньої судді Малиновського районного суду. Вона обвинувачується у постановленні суддею завідомо неправосудної ухвали, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2014 року обвинувачена винесла завідомо неправосудну ухвалу про забезпечення позову. Ухвала фактично дозволила позивачу приступити до виконання обов’язків директора одного з приватних товариств, здійснити продаж нежитлових приміщень товариства та вивести з його рахунків кошти у сумі 4 млн 348 тис грн за фіктивними договорами на придбання матеріалів, виконання робіт та надання послуг.

Ухвалою Апеляційного суду Одеської області ухвалу, винесену обвинуваченою, скасовано у зв’язку з її незаконністю. Рішенням Вищої ради правосуддя обвинувачену звільнено з посади судді Малиновського районного суду міста Одеси.

У 2016 році Малиновський районний суд міста Одеси виніс рішення, яким визнав недійсним три договори купівлі-продажу нежитлових приміщень.

Наразі збитки, завдані у результаті незаконного рішення судді, повністю відшкодовані.

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Одеської області.

У разі доведення вини, обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Другие новости