ПоддержатьУкраїнська

Європейські експерти розповіли про практики боротьби з незаконним збагаченням посадовців

StopCor
StopCor

StopCor

Європейські експерти розповіли про практики боротьби з незаконним збагаченням посадовців

Представники "Стоп корупції" відвідали семінар на тему: "Відмивання доходів: кращі європейські практики розслідувань. Незаконне збагачення державних посадовців".

Захід консультативна місія Європейського Союзу провела для працівників прокуратури Київської області.

"Не можна перебільшити актуальність цих питань для України саме зараз, коли після оприлюднення декларацій державних посадовців постало питання: що робити далі з тими жахливими фактами, про які суспільство щойно дізналось з тих декларацій? А ще більше статків українських посадовців приховано в офшорних зонах і в нерухомості європейських країн… Кримінальні схеми "відмивання грошей" працюють на повну потужність!", – зазначають активісти "Стоп корупції".

Експерти європейського проекту, серед яких Маартен Гроотхайзен (старший радник с питань реформування прокуратури, Нідерланди) і П'єр Вестен (старший радник з питань фінансових злочинів, Швеція) показали, як долають ці явища в країнах Європейського союзу і які європейські міжнародні інституції можуть допомогти українським правоохоронним органам під час слідчих дій стосовно майна злочинців, що приховують свої статки за кордоном.

"Слідчі органи європейських країн значною мірою покладаються на інформацію, що надходить від громадян країни, які повідомляють про підозрілі вчинки, та інформацію, яку можна отримати з відкритих джерел і державних реєстрів. Європейська система добре відпрацьована завдяки солідному досвіду її учасників і кооперативним зв'язкам між правоохоронцями", – зазначив Маартен Гроотхаузен.

Під час семінару учасники сформулювали найважливіші питання, що перешкоджають переслідувати кримінальних ділків, які співробітники європейського проекту взяли до уваги і подальшої роботи з вдосконалення українського законодавства.

"Проте незважаючи на певні законодавчі недоліки, в Україні вже існує необхідна законодавча база, яка дозволяє притягувати до відповідальності корупціонерів. Європейські експерти закликали учасників семінару користуватись цими можливостями, і не марнувати час в очікувані "найдосконалішого законодавства". Так за статтею "незаконне збагачення" до кримінальної відповідальності в Україні уже притягнуто 22 державних посадовці.

Остання резонансна справа щодо військового прокурора Куліка, який примудрився витратити 3,4 млн. гривень при доході 1,67 млн. за чотири роки, щойно передана до суду і очікує вироку. Сподіваємось, що це тільки початок і державні правоохоронні органи нарешті почнуть використовувати свої повноваження повною мірою", – резюмували активісти "Стоп корупції".

Другие новости