ПоддержатьУкраїнська

ГО "Стоп корупції" звертається до очільників органів теруправління Міністерства юстиції в Херсонській області

StopCor
StopCor

StopCor

ГО 'Стоп корупції' звертається до очільників органів теруправління Міністерства юстиції в Херсонській області

Звертаємо Вашу увагу на те, що за позовом виробничої фірми «Паритет» Окружний адмінсуд Києва заборонив державним реєстраторам вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо майна, яке належить ТОВ «КПД-5С».

Про це «СтопКору» стало відомо із рішення суду.

«Рейдери через реєстраторів постійно вносили зміни у Держреєстр. А суди і Мін’юст своїми рішеннями скасовували ці записи, які фактично призводили до захоплення компанії та рейдерства», – зазначають активісти Стоп корупції.

Нагадаємо, наказом Міністерства юстиції скасовано перші реєстраційні дії, які вчинили державні реєстратори Калугіна І. О та Козоріз. А далі до справи долучилися  херсонські реєстратори Крамчанінов та Рилєєв. Реєстраційні дії Рилєєва вже також скасовані комісією Мін’юсту, а дії Крамчанінова розглядаються в суді.

Журналісти «Стоп корупції» провели розслідування та оприлюднили схему захоплення підприємства, яке побудувало пів-Херсона – «Херсонбуд». Після виходу сюжету команда проекту провела антирейдерський марш у місті.

«Це дуже показовий і цинічний випадок – підприємство кілька десятиліть належить родині Почесного громадянина Херсона. Отже, це – плювок в обличчя усім херсонцям! У вересні 2017 року рейдери через підроблені документи переробили уставні документи, внесли зміни до Єдиного реєстру, захопили підприємство та усіх керівників підприємств-супутників акціонерного товариства «Херсонбуд» вигнали з кабінетів, відчинили сейфи, забрали усі документи та замінили замки в кабінетах.

Схема рейдерського захоплення поширена. Виконавець – підставна особа – підробляє підпис власника й укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким третину статутного капіталу продає іншій компанії, «Продсервіс». Частки учасників перерозподіляють, обирають нового директора, змінюють місце перебування та ухвалюють нову редакцію статуту. Окрім цього, державний реєстратор затверджує зміну у складі учасників на підставі підробленого документа, підпис на якому нотаріально не затверджений. У схемі захоплення корпоративних прав і нерухомого майна задіяні державні реєстратори, підставні фірми, і, як свідчать очевидці, навіть високопосадовці!

Постраждалі стверджують: за виконавцями стоїть  колишній мер, а тепер депутат міської ради Володимир Сальдо. Очевидці кажуть – сам депутат був присутній під час захоплення підприємства та керував діями рейдерів!

До речі, активістам вже відомо про кілька випадків рейдерства, в яких слід веде саме до пана Сальдо!

Постраждалі звертаються до антирейдерської комісії і в суд. Суд врешті забороняє здійснення будь-яких реєстраційних дій. Утім, сьогодні це та інші підприємства залишаються захопленими. Що зроблено на рівні обласної влади? Чому поліція та прокуратура залишаються байдужими? Чому реєстратори та приватні нотаріуси продовжують вчиняти злочини, вкотре здійснюючи перереєстрацію майна "КПД-5С"?!! Бездіяльність прирівнюється до співучасті в рейдерстві!

Другие новости