ПоддержатьУкраїнська

Хабар за уникнення відповідальності за вигадані порушення – ДБР затримало інспектора ДСНС

StopCor
StopCor

StopCor

Хабар за уникнення відповідальності за вигадані порушення – ДБР затримало інспектора ДСНС

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, затримали інспектора головного управління ДСНС в Запорізькій області за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Слідчі ДБР викрили злочинну схему вимагання посадовцями управління Державної служби з надзвичайних ситуацій коштів у підприємців. Під час проведення перевірок забезпечення пожежної безпеки інспектори ДСНС залякували їх значними штрафами, припиненням роботи та іншими наслідками нібито виявлених порушень. Після чого пропонували закрити очі на недоліки в обмін на неправомірну вигоду. Щоб уникнути викриття, посадовці пропонували суб’єктам господарювання перерахувати кошти на рахунок підконтрольного їм підприємства за нібито поставлений товар чи надані послуги.

5 березня 2020 року слідчі ДБР затримали інспектора ГУ ДСНС в Запорізькій області, який за 15 тисяч гривень пообіцяв не зазначати у акті перевірки нібито виявлені ним значні порушення законодавства. Посадовця затримано на робочому місці одразу після перерахування коштів на вказаний ним рахунок підприємства.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на документування інших епізодів злочинної діяльності. Перевіряється версія причетності до злочинної схеми вищих посадових осіб управління ДСНС в Запорізькій області.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Запорізької області. Оперативний супровід – Управління СБУ у Запорізькій області.

У разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Другие новости