ПоддержатьУкраїнська

Хорватського чиновника Міноборони звинуватили у хабарництві через контракт з Україною

StopCor
StopCor

StopCor

Хорватського чиновника Міноборони звинуватили у хабарництві через контракт з Україною

У Хорватії звинуватили в корупції чиновника, який за хабар нібито сприяв отриманню "Укрспецекспорт" угоди на оновлення парку військових літаків.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Хорватська антикорупційна прокуратура в п'ятницю, 30 грудня, висунула звинувачення двом особам, серед яких і чиновник з міністерства оборони країни, в отриманні хабарів у зв'язку з контрактом на оновлення парку військових літаків.

За даними прокуратури, чиновник вимагав від двох іноземних фірм хабара, обіцяючи їм "перевагу в отриманні договору на капітальний ремонт та закупівлю додаткових літаків МіГ-21". Одна з компаній відмовилася платити хабар у 50 тис. євро. Другий підозрюваний - громадянин Хорватії, який представляв іншу компанію, передав посадовій особі менш як 10 тис. євро в січні та лютому 2016 року.

За даними хорватських ЗМІ, угоду вартістю 17 млн євро на модернізацію і закупівлю літаків МіГ-21 було укладено з українським державним підприємством "Укрспецекспорт" у 2013 році. Хорватія, яка з 2009 року є членом НАТО, тоді замовила капітальний ремонт семи старих літаків і купила п'ять нових. Втім, коли літаки були доставлені в 2015 році, виявилося, що вони мали технічні недоліки та були старими, про що заявлено в супровідних документах.

Другие новости