ПоддержатьУкраїнська

Іловайський котел: у столиці вшанували пам'ять героїв, загиблих у 2014 році

StopCor
StopCor

StopCor

Іловайський котел: у столиці вшанували пам'ять героїв, загиблих у 2014 році

У столиці вшанували пам’ять понад трьохсот вояків, які загинули під Іловайськом у 2014 році. Активісти встановили хрести напроти посольства РФ та попередили, що за скоєне на сході України відповість Володимир Путін.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 29 серпня, у Києві небайдужі українці вшановують пам’ять загиблих військових під Іловайськом. Біля будівлі посольства Росії, що на Повітрофлотському проспекті, зібралось декілька сотень активістів. Прямо на проїжджій частині вони встановили 366 білих хрестів, на які приклеїли фото бійців, які загинули у 2014 році в ході битви. На місці акції також пролунав гімн України.

Крім того, активісти озвучили свою вимогу – притягнути до персональної відповідальності президента РФ Володимира Путіна за вбивство українських героїв. Тому акцію назвали "Путін, за Іловайськ відповіси!".

У цей же день мітингувальники закликали звільнити всіх політв’язнів. В тому числі Олега Сенцова, який голодує з середини травня. Відповідну декларацію активісти намагались передати у посольство РФ, однак представники установи відмовились виходити до них та закликали відправити документ поштою.

Нагадаємо, в кінці серпня 2014 року бійці АТО, намагаючись звільнити Іловайськ, потрапили в оточення російських найманців. Українські захисники батьківщини спробували вирватися з Іловайського котла, однак багато з них полягло в результаті прямого обстрілу ворога. За попередніми даними, своє життя поклали 366 військових. Ще 429 отримали поранення та 300 потрапили у полон.

https://youtu.be/3URfzPgwOc8

Другие новости