ПоддержатьУкраїнська

Катування та погрози зґвалтуванням – правоохоронці постануть перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

Катування та погрози зґвалтуванням – правоохоронці постануть перед судом

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно оперуповноваженого та помічника оперуповноваженого Сватівського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області. Правоохоронці обвинувачуються у катуванні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та перевищенні влади працівниками правоохоронного органу (ч. 2 ст. 127 та ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Слідством встановлено, що 18 вересня 2018 року поліцейські незаконно затримали місцевого мешканця, застосували до нього кайданки та проти волі на службовому автомобілі доставили до Сватівського відділу поліції. У службовому приміщенні обвинувачені примушували чоловіка зізнатись у крадіжці майна, скоєній напередодні невідомими.

Для здобуття потрібних показів, обвинувачені принижували затриманого, здійснювали на нього психологічний тиск та погрожували зґвалтуванням. Аби чоловік погодився зізнатися у злочині, поліцейські повалили його на підлогу та помістили до рук металевий ніж, яким начебто раніше була вбита вагітна жінка. Отримавши таким чином відбитки затриманого, правоохоронці погрожували притягнути його до кримінальної відповідальності за умисне вбивство.

У подальшому, поліцейські надягали на голову потерпілого металевий шолом та завдавали по ньому численні удари, у результаті чого потерпілий отримав закриту черепно–мозкову травму та струс головного мозку.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Луганської області. Оперативний супровід – Луганське відділення ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Другие новости