ПоддержатьУкраїнська

Кіберполіція викрила мешканку Харкова у розкритті персональних даних клієнтів банку

StopCor
StopCor

StopCor

Кіберполіція викрила мешканку Харкова у розкритті персональних даних клієнтів банку

Фігурантка була працівницею банку та перед звільненням вирішила скопіювати частину клієнтської бази, а саме копії документів, податкові декларації, банківські виписки про рух грошових коштів на рахунках тощо.

Працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури викрили 31-річну жінку у несанкціонованих діях із закритою банківською інформацією.

Кіберполіція встановила, що жінка була працівницею банку та мала доступ до конфіденційної інформації клієнтів банку. Перед звільненням, з корпоративної адреси фігурантка направила листи на власну електронну пошту з копіями паспортів, ІПН, податкові декларації, банківські виписки про рух грошових коштів на рахунках. Зловмисниця планувала збути вказану інформацію за грошову винагороду.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання жінки. За результатами вилучено мобільний телефон та комп’ютерну техніку. Вилучене направлено на експертизу. Під час попереднього огляду техніки виявлено інформацію з персональними даними клієнтів банку та інформацію, що містить банківську таємницю.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 362 Кримінального кодексу України (Несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка обробляється в електронно – обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах, або зберігається на носіях такої інформації, якщо це призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації). Наразі жінці вже повідомлено про підозру. Їй загрожує до 3 років ув’язнення. 

Департамент кіберполіції національної поліції України

Другие новости